Erdoğan Dağdelen – Futbol Tarihimizin Yaşayan Tanığı

Futbolumuzun profesyonelliğe resmen geçtiği sırada sakatlanarak futbolu bırakan Erdoğan Dağdelen kadim sayılabilecek bir dönemin temsilcilerinden. Bu durumu, “Ben futbolu bıraktığım sırada Metin henüz oynamaya başlamamıştı,” diyerek özetliyor. Futbolumuzun kırklı ve ellili yıllardaki şartlarıyla bugünkü olanaklar arasındaki zıtlığı bizzat yaşayan bir Devamını Oku..

Metin Tükenmez

Metin Tükenmez, 1 Aralık 1956 günü Çıldır’da dünyaya geldi. 1972 yılında Etiler Lisesi futbol takımında oynarken İstanbulspor’un Alt Yapı Yöneticisi Tuğrul Alkaya’nın dikkatini çekerek İstanbulspor genç takımına transfer edildi. 2 Sezon alt yapı takımlarında oynadıktan sonra, 1975 yılında profesyonel takıma geçti. 1975 – 1977 yılları arasında Devamını Oku..

Real Madrid’den İstanbulspor’a: Elvir Baliç

Bosna’daki savaştan kaçmak için topun peşine takılıp dünyayı dolaşmasaydı ve Bursaspor’a gelmeseydi, onu bu kadar yakından tanıyamayacaktık. Peki Bursaspor’a nasıl gelmişti? Onuda şöyle anlatıyor. ‘’Sarajevo’da oynarken Bursaspor’la bir maç yapmıştık. O maçta iyi bir oyun çıkartmıştım. Nejat Biyediç beni beğenmiş. Maçtan sonra Devamını Oku..

Alpaslan Eratlı

9 Kasım 1948 günü İstanbul, Cerrahpaşa’da doğan Eratlı, futbola 15 yaşında iken amatör küme takımlarından Cerrahpaşa’da başladı. 1967-1968 sezonunda Davutpaşa’ya transfer oldu. 1968-1969 sonunda ise eski santraforumuz İbrahim Toker’in yönlendirmesi ile İstanbulspor’umuzun kadrosuna katıldı. Alpaslan Eratlı İstanbulspor’a transferini şöyle anlatır: Devamını Oku..

Yeni Nesil İstanbulspor’lular (3): Cevat Dağlı

Bugün sizlere Esenyurt’a geçişimizde aramıza katılan bir kardeşimizi tanıtacağız. Cevat Dağlı kimdir? 2 Temmuz 200 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde doğdum.6 yaşında İstanbul’a taşındık. Güngören’de 6 sene, Bağcılar’da 3 sene ikamet ettim. Şu anda da Esenyurt’da yaşıyorum. İlkokulu Güngören Mehmet Akif Devamını Oku..