Haftanın Ardından: Balıkesirspor Maçı

TRT Spor’da yayınlanan Cüneyt Ersan’ın sunduğu, Deniz Kolgu ve Hayri Ülgen’in yorumladığı “Hedef Süper Lig” programında 22. Haftayı yorumlayan yorumcular, İstanbulspor’un, Balıkesirspor maçındaki performansını özetle şu şekilde yorumladılar.

HAYRİ ÜLGEN : İstanbulspor 65-70 den sonra müthiş oynayan bir ekip, çok koşuyorlar çok mücadele ediyorlar, Balıkesiri’de o şekilde yendiler. Ben burada Cenk Güvenç diye bir futbolcuyu kınamak istiyorum, hiç gereksiz yere 56. Dakika da kırmızı kart görüp, zaten çok koşan bir İstanbulspor karşısında on kişi kalınca tabi teslim oldu.

DENİZ KOLGU : Bir kere bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyeceğim  Balıkesirspor için, gidiyorsun deplasmanda Ümraniyespor’a üç gol atıp gol yeniyorsun, dönüyorsun içeride 5-0 maç kaybediyorsun. Bir kere İstanbulspor bu ligin en fazla pozisyona giren takımlardan bir tanesi, Cajic, Papa, Ali, Onur, hele Issah transferi nokta atışı oldu İstanbulspor’da. Şimdi bir kere İstanbulspor hak etti, geçen hafta o aldığı galibiyetle o enerjiyi de boşalttı daha rahat oynayacak şimdi bundan sonra ve Istanbulspor’un maçları tekrar o ilk devredeki gibi hep İstanbulspor’un mutlaka gol atacağı şekilde geçecektir, tekrar o kimliğini buldu.

Beinsport’da Ali Okancı’nın sunduğu Tunç Kayacı’nın yorumcu olarak katıldığı 1.Lig programında ise,

TUNÇ KAYACI : Kaleci Vukoviç’de dahil, çok rahat pozisyonlar veren teslimiyet bir Balıkesirspor izledik, İstanbulspor tabi bu fırsatı iyi değerlendirdi. Önemli bir galibiyet alt sıralardan kurtulma yolunda, Fatih Tekke ile iyi işler yapıyorlar gördüğümüz kadarıyla.

Bu arada programdaki haftanın on birine Issah ve Papa’nın alındığını da notlarımızın arasına ekleyelim. Yine Beinsport’ un 1.lig haftanın top 5 golün de Onur Ergün’ün  golü, en güzel 4. gol seçilmiştir.

Bize göre maçın adamı: Papa Diouf

Balıkesirspor Maçı İstatistikleri (ilk değerler İstanbulspor)

Topla Oynama %55 -%45

Toplam Şut  18 – 10

İsabetli Şut  7- 1

Başarılı Paslar 414 – 313

Pas Başarı(%) %84 – %78

Korner 7- 3

Orta 7/16 – 7/20

Faul 12 – 12

Ofsayt 0- 1

Fatih Kolukısaoğlu

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir