İçimizden Biri: Ramazan Toklu

Derneğimizin sosyal medya hesaplarında bir hareketlilik hissediyorsanız, 30 günden beri sosyal medya sorumluluğunu üzerine alan Ramazan Toklu’nun çalışmalarının sonucudur.

Derneğimizin kurucu üyesi de olan Toklu ile sizlerin daha yakından tanıyabilmeniz için bir tele sohbet gerçekleştirdik. İşte o sohbet.

 -Ramazan Toklu kimdir?

30.05.1985 Ankara doğumluyum. Su armetürleri yapımı ve parlatma işi yapıyorum. Evli ve Berranaz ve Hamza’nın babasıyım.  30 yıldır İstanbul’da yaşıyorum.

-Ailede İstanbulsporlu var mı?

Benden önce yoktu, şu an ailemde benle birlikte kuzenim Yaşar Karataş ve oğlum Hamza var.

-İstanbulsporlu olmanın hikayesi nedir?

Sene 1995 de yaşım 10 Aykut Kocaman ve Oğuz Çetini çok seviyorum Fenerbahçe’den ayrıldıkları zaman bende, İstanbulspor’da İstanbul takımı diyerek, İstanbulspor’lu  oldum. Zaman zaman okul ve arkadaş ortamında da alay konusu olsam da bu sevdamdan asla vazgeçmedim.

-Tabi 10 yaşında İstanbulsporlu olduğun için o günlerde tanıdığın bir İstanbulsporlu mutlaka yoktur, ilk tanıdığın İstanbulsporlu kim hatırlıyor musun?

İlk tanıdığım İstanbulsporlu Tefvik Uzun arkadaşımdır. Ondan öncesi sesiz bir şekilde maçlara gider, takımımı destekler gelirdim.

İstanbulsporlu olmak nasıl bir duygu

İstanbulsporlu olmak nasıl yazılara dökerim bilmem ama karşılıksız seviyorum demek yeterli olur bence.

-Senin İstanbulsporlu olmandan sonra harika günler de yaşandıysa da takım 3. Lige kadar düştü bu sende olumsuz bir etki yaratımı?

Öncelikle bu beni herkes gibi çok üzmüştü o zamanlar ama insanın içinde her zaman bir umut vardır, güzel günlerin tekrar geleceğine dair. Takımımın şu anki durumundan ve yönetimin aldığı kararlardan son derece memnunum.

-İlk gittiğin deplasman hangisi?

Gölcükspor maçı idi.

Sende anısı olan maç var mı?

Herkes gibi benim de unutamadığım maçlar var ilk kendi imkanlarımla gittiğim Bayrampaşa Çetin Emet Stadın da oynanan İstanbulspor-Vanspor maçı olmuştur, onu asla unutamam bende yeri ayrıdır.

İkincisi ise 9 yıl aradan sora gelen şampiyonluk sahamız da oynadığımız Sivas Belediyespor maçı olmuştu maç sonu sevincimiz sahaya inmemiz unutulmaz. Gelecek sezonlarda tekrarını yaşamak isterim.

-Sivas Belediyespor maçı demişken, Sivas Belediyespor maçında alışık olmadığımız bir saç modeli ile tribünde yerini aldın? Sebebini senden dinlesek.

İnsanın hayatın da bazı özel günleri vardır, evleniyorsundur düğünün vardır veya baba oluyorsundur. O gün ise gönül verdiğimiz takımın şampiyonluk maçı vardı, sıradan bir gün değildi. İstanbulspor için özel hazırlanmıştım. Süper lige çıkacağımız zaman yine güzel şık olmak isterim, o gün bizim İSTANBULSPOR Bayramımız olacak.

Biraz da sosyal medyadan bahsedelim. Neler hedefliyorsun?

Hedefim sosyal medyada daha çok kişiye ulaşarak unutulan İstanbulspor’u hatırlatmak, tekrardan eski hak ettiği günlere kavuşması için katkıda bulunmak. Önemli bir not ekleyeyim, sosyal medyadaki sayfalarımıza yorum yapan her kim olursa, İstanbulsporluluk duruşundan uzaklaşırsa, bilinsin ki sayfalarımızdan engellenecektir. Biz az ama kaliteli bir topluluğuz bunu kimse bozmasın ve bozdurmasın.

-Yardımcı bir ekip oluşturmayı düşünüyor musun?

Evet düşünüyorum her zaman desteğe ihtiyacım vardır, hep birlikte daha iyi yerere geleceğiz.

 -Ramazan teşekkür ediyoruz ve sosyal medyada artan bir başarını bekliyoruz.

Ben teşekkür ederim bütün sarı siyahlılara selam, sosyal medya hesaplarımızı takip etsinler, İstanbulspor’un eski günlerine dönmesi için herkesin katkısını bekliyoruz.

4 thoughts on “İçimizden Biri: Ramazan Toklu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir