Kara Şimşek: Zeki Önatlı

30 Ekim 1968 tarihinde Manisa’da doğan Zeki Önatlı, futbola 11 yaşında Bursaspor alt yapısında başladı. 1985-1987 senelerinde Bergamaspor’da oynadı. İyi fiziği ve sert şutları ile hatırlanan Önatlı 1987 senesinde Beşiktaş’a transfer oldu. 1993 senesine kadar bu kulüpte kaldı. 1993 senesinde Kocaelispor’a geçti. Bu takımla 1997’de Türkiye Kupasını kazandı. 1999 senesinde yaşanan depremden sonra İstanbulsporumuza transfer oldu.

Kara Şimşek lakaplı Önatlı’nın bu lakabı Bergamaspor günlerinden gelmektedir. TRT’de 80 senelerinde yayınlanan meşhur aksiyon dizisinin kit isimli arabası ile eşleştirilmiş, devamlı siyah giymesi ve sahada filmdeki kit isimli konuşan araba gibi çok hızlı koşmasında bu lakabı almıştır.

Zeki Önatlı  4 sezon İstanbulspor’da forma giydi. Bu süre içinde takım kaptanlığı da yapan Önatlı 92 maçta oynadı. 2003 senesinde aktif futbolculuk yaşamını İstanbulspor forması ile sona erdirdi.

Futbol yaşantısı boyunca 26 defa ay-yıldızlı milli formayı terletti.

Futbol yaşantısından sonra teknik adam olarak görev yaptı. 2004 senesinde Çaykur Rizespor’da yardımcı antrenör olarak başladı. Daha sonra 2005 senesinde Beşiktaş’da aynı görevi sürdürdü. Halen Milli Takımlar alt yapı antrenörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Önatlı’ya sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir