Patrick Etoga: Şans Eseri Burada Değiliz

TFF 1. Lig’in geride kalan 8 haftasındaki performansıyla adından söz ettiren İstanbulspor’da en göze çarpan isimlerden biri olan Patrick Etoga, bulundukları yere şansla gelmediklerini ve bundan sonra da sıkı çalışarak en üst seviyeye gelmek istediklerini söyledi.

Fatih Tekke yönetiminde bu sezon başarılı bir grafik çizen istanbulspor, topladığı 17 puanla ikinci sırada yer alıyor. Sarı siyahlı ekibin savunmadaki en önemli isimlerinden biri olan Kamerunlu Patrick Etoga ise tüm maçlarda 90 dakika forma giyerek istikrarlı performansını sürdürüyor. Deneyimli oyuncu gazetemize yaptığı açıklamada buraya şans eseri gelmediklerini belirtti.

Bu sezon çoğunlukla sağ bek pozisyonunda oynayan ve takımına sağladığı katkı ile savunmadaki başarısını kanıtlayan Etoga; Çok iyi bir başlangıç yaptık. Ligde 8 maçta 17 puanla 2. sıradayız ama sezonun geri kalanında çok çalışmaya devam etmeliyiz. Lige kısa sürede başladık, benim için alışılmadık bir pozisyondu ama taktiksel olarak canlandırıcıydı ve kendimi kulübe hazır hale getirmek benim için gerçek bir zevkti, bunu yaşadığım için mutluyum. Şans eseri ikinci değiliz, her gün çok çalışıyoruz ve özellikle zihinsel olarak daha güçlüyüz. Bu güç bizim için gerçek bir silahtır. Rakiplerimize hükmetmemizi sağlayan önemli bir husus. Bundan sonraki maçlar çok zor olacak. Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Her senaryo üzerinde plan yapıyoruz ve sezon sonunda hedefimize ulaşmak için yorulmadan çalışıyoruz.

BURAK ZİHNİ Gazete Damga

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir