Yavuz Bentürk

Yavuz Bentürk 6 Kasım 1953’te Cerrahpaşa’da doğdu. Doğma, büyüme Cerrahpaşa’lı. Babası, Necdet Bentürk 1927 doğumlu, eski bir futbolcu.

İlkokulu bu semtte, ortaokulu da Davutpaşa Lisesi’nde okudu.

14 yaşında Davutpaşa genç takımında futbola başladı. Her iki ayağını da iyi kullanan, tekniği iyi, sertlikten çok zekası ile oynayan bir savunmacı.

Yönetici Mustafa Güven ‘in çabaları ile Güngör Tetik zamanında,1971 yılında, 17 yaşında İstanbulspor’a transfer oldu. 1971-1976 yılları arasında İstanbulspor’umuz’da oynadı.  Hem genç takımında, hem de A takımında forma giydi.  Genç takımda libero ve santrafor, A takımda, libero ve stoper olarak oynadı. Kasapoğlu, Arap Yılmaz, Cemil, Alpaslan, Küçük Ahmet’li kadroda. O kadronun dört futbolcusu A milli takımdaydı. Cemil, Alpaslan, Türker, Arap Yılmaz. Ayrıca Müjdat ümit milli.  Yavuz, Dimitri, Tahir’de İstanbul karması takımda oynuyorlardı.  Tahir Timur ile Davutpaşa ve İstanbulspor’da  beraber oynadılar. Oynadığı 5 sezon içinde 3 gol attığı 79 maça çıktı ve 1 kırmızı kart gördü.

İstanbulspor’dan sonra 1976-1981 arasında beş sene boyunca birinci kümede mücadele eden Adana Demirspor’da oynadı.

Adana dönüşünde, Ömer Üründül ‘ün  teklifi ile İstanbulspor’da yönetici, teknik direktör günleri başlar. Çeşitli kademelerde hizmetlerde bulundu. Teknik Direktör olarak çalışırken hiçbir maddi karşılık almadı. İstanbulspor Kulübü Derneği’nin başkanlığını da yürütmüştü.

Teknik direktörlük yıllarından sonra müteahhitlik yapmaya başladı.

Bentürk evli ve 2 çoçuk babasıdır. Çocuklarından 4 torunu vardır.

Yavuz Bentürk’e sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

One thought on “Yavuz Bentürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir