Allahyar Sayyadmanesh İstanbulspor’da

Fenerbahçe’nin 18 yaşındaki İran’lı santraforu bir seneliğine kiralık olarak İstanbulspor’da,

Özellikleri ve geçmişi:
Allahyar kısa sürede yaş gruplarında milli takıma seçilir ve U-17 Dünya Kupası onun için dönüm noktası olur. Turnuvada 3 gol atarken 1 de asist yapar. Takımını Almanya, Gine, Kosta Rika’nın olduğu gruptan son 16’ya taşır. Burada Meksika’yı da elerler fakat İspanya çeyrek finalde İran’a ‘Dur’ der. Performansına en büyük övgü ise İngiltere’den gelir. Ada’da yayın yapan The Guardian, Allahyar’ın futbolun en potansiyelli 60 genci arasında gösterir..
Fiziksel açıdan yaşıtlarının çok önünde olan Allahyar, hava toplarında oldukça etkili. 17 yaşında olmasına rağmen U-23 milli takımına seçilen Allahyar bitiricilik konusunda da başarılı olarak değerlendiriliyor.”

Genç oyuncu ayrıca hızlı olduğu için zaman zaman özellikle sağ taraf olmak üzere kanatlarda da değerlendiriliyor. Şut yeteneği de bulunan oyuncunun fiziksel açıdan problem yaşaması beklenmiyor.

Allahyar’a hoş geldin diyoruz.

Yönetim Kurulu Üyemiz Tolga Turan, Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli ile birlikte yeni transferimiz Allahyar Sayyadmanesh’i İran’a uğurladı. İran Milli Takımı’nın kampına katılacak olan Allahyar, 13 Eylül’de takımımızla birlikte çalışmalara başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir