Tribünümüzün En Baba Taraftarı METİN ÇETİNBAKIŞ

Fotoğrafta görülen 15 senelik el yapımı pankart tribünde asılı ise Metin Baba maça gelmiş demektir.

Metin Çetinbakış, kulübümüzden 2 yaş daha gençtir. Yağmur çamur demeden iç saha maçları ve yakın deplasmanlarda takımı desteklemek için oğlu İbrahim’i de yanına alarak tribünde yerini alır.

Metin Çetinbakış 1928’de Afyonkarahisar’da doğmuş, ailesinin tayini ile İstanbul’a gelmiş, Sultanahmet İlkokulu ve Kumkapı Ortaokulu’nu bitirdikten sonra, liseyi İstanbul Erkek Lisesi’nde bitirmiştir. Lise döneminde İstanbulspor genç takımı formasını da giyen Metin Çetinbakış’ın İstanbulspor sevdası bu senelere dayanmaktadır.

İETT Genel Müdürlüğü’nde 30 yıl İstatistik ve Tarife şefi olarak görev yaptıktan sonra emekli olmuş ama hala İstanbulspor tribününde görev almaktadır. Pek çok arkadaşımız tribüne geldiklerinde Metin Baba’nın elini öpmeden geçmezler.

Takımın durumu ile sorduğumuz sorulara şöyle cevap verdi.’’ Benim yönetim, teknik kadro ve sporcu arkadaşlarımızdan bir isteğim olacak. Bana inşallah hayata iken bir defa daha Süper Lig maçımızı seyrettirirler. Hepsinin alınlarından öpüyorum.’’

Bilinen en yaşlı taraftar olma niteliğindeki Çetinbakış, derneğimizin 16 Kasım 2017 tarihinde yapılan toplantısında alınan karar ile Onur Üyesi ve yaşadığı sürece Onursal Başkanımız seçilmiştir. Oğlu İbrahim Çetinbakış ise Dernek Yönetim Kurulu sayman üyelik görevini sürdürmektedir.

 

Onursal Başkanımıza nice yaşlar diliyoruz.

2 thoughts on “Tribünümüzün En Baba Taraftarı METİN ÇETİNBAKIŞ

  1. Harika bir tanıtım ilk önce onu diyeyim…Ben Metin babayı tanıyalı sanırım bir 35 sene oldu…bu senelerde hemen hemen her maçta oğlu ibrahim de olmak üzere maçlarda beraberdik..bazen ağladik bazen güldük ama hiç ayrılmadık..Amatöre kadar düştük yılmadık Avrupa kupalarında zaman geldi oynadık…Bazen de İbrahimle ikimiz maçlarda olduk…kar buz çamur yağmur taş sopa demeden bu günlere geldik…ne mutluki Metin babamız hâlâ aramızda ve bizimle….inşallah kensisininde takımımızında 100 yılını hep beraber görürüz…sevgi ve saygılarımla…Ercan Akbay.

  2. Tüm İstanbulspor camiasına, babamızın aramızdan ayrılalı 1.yıldönümünü yad eden arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.İnşallah babamdan devraldığım İstanbulspor bayrağını ömrümün sonuna kadar taşıyacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir