Ali Ergüven

1958 senesinde İstanbul’da doğan Ali Ergüven, İstanbulspor’da futbolcu, menajer ve teknik direktörlük görevi yapmış “Eşek Turan” lakaplı merhum Ali Turhan Ergüven’in de oğludur.

Ali Ergüven, futbola 1974 senesinde İstanbulspor alt yapısında başladı. 1977 senesinde İstanbulspor Genç takımının kazandığı şampiyonluğu yaşadı,  şampiyon kadroda yer aldı. 1977 senesinde A takım kadrosuna yükseldi. 1983 senesine kadar sarı siyahlı formayı giydi. Bu süre içinde 68 maça çıkıp 13 gol atma başarısı gösterdi. Ali Ergüven futbolu bıraktıktan sonrada İstanbulspor Kulübünde yönetici olarak görev yaptı. Genel Kaptan ve alt yapı sorumlusu gibi görevlerde bulunarak futbolun içinde kalmaya devam etti.

Aynı zamanda Makine Mühendisi de olan Ali Ergüven Esenyurt Belediyesinde Ruhsat ve Denetim Müdürü olarak görev yaptı. Yakalandığı akciğer kanseri hastalığını yenemeyince 16 Ağustos 2021 tarihinde aramızdan ayrıldı. Cenaze namazı Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve İstanbulspor A.Ş. başkanı Ecmel Sarıalioğlu’nun da katılımı ile Esenyurt  Serhan Tirit Camii’de kılındıktan sonra, Zincirlikuyu Mezarlığında defnedildi.

Ali Ergüven’i saygı ile anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir