Alihan Kubalas

26 Ekim 1991 günü İstanbul’da dünyaya gelen Alihan Kubalas, futbola Maltepe Spor Kulübü’nün alt yapısında başladı. 2007 senesinde Fenerbahçe, 2009 senesinde Bulvarspor’un alt yapılarına geçti.

2010-2011 sezonunda Anadolu Üsküdar, 2012-2013 sezonunda Sivasspor’a transfer oldu. Sivaspor’da forma giymeden aynı sezon Tokatspor’a kiralandı. 2013-2014 sezonunda Altay’a geldi. Sezon sonunda Altay’dan ayrıldı yarım sezon kulüpsüz kaldıktan sonra kış transferinde Karagümrük’lü oldu. Yarım sezon kaldığı bu takımda ancak 1 maçta forma şansı buldu.

2015-2016 sezonunda teknik direktörlüğümüze gelen Yalçın Koşukavak Altay’da birlikte çalıştığı Alihan’ı kulübümüze transfer etti. Bu transfer, geçmiş sezonu 1 maçla geçirdiği için bazı çevrelerce çok eleştirildi. Alihan Kubalas, oynadığı futbol ve verdiği mücadele ile bu eleştirileri boşa çıkarttığı gibi, taraftarlar tarafından da çok sevildi. 1 sezon oynadığı İstanbulspor’umuzun formasını 33 maçta giydi ve 3 gol attı. Sezon sonunda mukavelesinde yazılı olan ücreti karşılığı serbest kalır maddesini kullanarak, Hurşit Taşçı ile birlikte Ankaragücü’ne geçti.

Alihan Kubalas, İlyas’la birlikte Mertan ile mücadele ediyor.

Ankaragücü’ne geçtiği ilk sene takımı ile birlikte 2. lig şampiyonluğunu yaşadı, yine takımı ile birlikte süper lige kadar yükseldi. 4 sezon Ankaragücü formasını giydi. 28 Mayıs 2020 günü Ankaragücü ile mukavelesini fesih etti, Alihan o tarihten beri kulüpsüz.

Alihan Kubalas’a sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir