Antalya’yı Koruyan mı Var?

Antalyaspor ile biri deplasmanda biride evimizde iki maç oynadık, bu maçlardan 1 puan alabildik, 3 puanımızı da elimizden aldılar.

21 Ekim 2022 günü Antalya’da oynadığımız ve 2-1 kaybettiğimiz maçımızın hakemi Ümit Öztürk yediğimiz 2 gol öncesi verdiği yanlış kararlarla (1.golden önce Haği Wright’ın Mehmet Yeşil’in dokunmadığı halde kendisini yere atarak serbest vuruş kazanması ki bu hareket hakemi aldatmaya yönelik bir hareket ve sarı kart önceden de sarısı olan Wright ikinci sarıdan kırmızı görmesi gerekirken serbest vuruş sonucu gol yedik, 2. golden önce Muammer Sarıkaya’ya yapılan ve verilmeyen faul sonrası, Melih’in göğsüne çarparak taca giden topu elle müdahale var diye serbest vuruş vermesi ve berabere giden maçın 90. dakikasında yediğimiz gol) mağlup olmamız.

Kulübümüz de bu olaylar sonucu maç sonrası “Kamuoyuna Duyuru” yayınlayarak bu olayı kınadı.

Gelelim dünkü maçın görünümüne, 3-2 galip durumda götürdüğümüz maçın 88. Dakikasında bu sefer başka bir hakem Yiğit Aslan çok ucuz bir penaltı ile (tüm uzman yorumcuların da katıldığı) 2 puanımızı elimizden alıyor. Üstelik var hakemi Arda Kardeşler’de hiç oralı olmuyor. Yine kulübümüz maçın sonrasında yeni bir “Kamuoyuna Duyuru” yayınlayarak bu olayı da kınıyor ama belli oluyor ki aradan geçen süre içinde değişen bir şey olmamış.

Gelelim olayın esas bölümüne elimizden alınan puan sayısı 3 şu anki puanımıza eklersek 31 puanda oluyoruz, gelelim Antalyaspor’a açıktan aldığı 3 puan, şu andaki puanından çıkarırsak 30 puanda kalıyor. Bu hem düşme hattında hem de bizim altımızda yer alması anlamına geliyor. Biz de özellikle üstüne basa basa şunu sormak istiyoruz ANTALYA’YI KORUYAN MI VAR?

İstanbulspor Taraftarlar Derneği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir