Celal Sivrioğlu

01.01.1942 tarihinde dünyaya gelen “Arap Celal” lakaplı Celal Sivrioğlu, futbola Fenerbahçe alt yapısında başladı. 1965-1966 sezonunda İstanbulspor’umuza Jandarmagücü’nden transfer oldu.  7 sezon sarı siyahlı formayı giydi. 1971-1972 sezonu sonuna kadar savunmanın sağ kanadında 135 maça çıktı.

1972-1973 sezonunda Basri Dirimlili’nin çalıştırdığı Gaziantepspor’a transfer oldu. Aktif futbolculuk yaşantısını bu kulüpte noktaladı.

Alpaslan Eratlı, Ahmet Altıntaş, Celal Sivrioğlu

4 Temmuz 1976 günü Maltepe stadında Şöhretler Karması-Taçspor arasında oynanan jübile maçı ile  futbola son vedasını ederken, maçın hakemliğini Ateşböceği Ercan yaptı, şöhretler karmasında Cemil Turan, Alpaslan Eratlı, Müjdat Karanfilci gibi İstanbulspor’dan eski takım arkadaşları oynadı.

Ender Konca – Celal Sivrioğlu

Celal Sivrioğlu, eski takım arkadaşı Cemil Turan ile birlikte bir trafik kazası geçirdi ve yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Tedavi gördüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hastanesinde 4 Mart 1983 günü kurtarılamayarak vefat etti.

1972 senesi Haziran ayında Hayriünisa Karaağaç ile dünya evine giren ve bir kız babası olan Celal Sivrioğlu’nu saygı ile anıyoruz.

One thought on “Celal Sivrioğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir