Aşkı-ı Boğa: Yaşar Karataş

Bu hafta sonu oynadığımız Trabzonspor maçında misafir tribününde, tek başına yerini alarak takımızı destekleyen Yaşar Karataş arkadaşımız neredeyse bütün sosyal medya haberlerine konu oldu.

Tabi habere konu olan sadece Trabzonspor maçı oldu ama, bu Yaşarın ne ilk maçı nede son maçı idi.

Bir zamanlar yine tek başına Sarı-Siyah renklerle deplasman, deplasman dolaşan Kenan Özvaran arkadaşımızı da anımsattı. Özvaran’dan bahsetmişken şu an yaşantısını Hollanda’da sürdürdüğünü de bilmeyenlere iletelim.

Yaşar Karataş arkadaşımız haberlere konu olunca pek çok kişi bizden bilgi istedi, bizde Yaşar arkadaşımızı hem tanıtalım istedik, hem de kendisiyle yaptığımız kısa bir söyleşiyi bu sayfada yer verdik.

Derneğimizin üyesi de olan Yaşar Karataş, ya özel arabasını ya da uzak mesafelere hava yolunu kullanarak İstanbulspor maçlarına ulaşmakta, misafir tribününde yerini alarak takımımıza destek olmaya gayret göstermektedir.

1989 İstanbul doğumlu, Yaşar arkadaşımızın başka bir özelliği daha var. Geçen senelerde iş ve evini Kocaeli Başiskele’ye taşıyınca ona iç saha maçları da deplasman oluyor. Kısaca onun için bütün İstanbulspor maçları deplasman.

Yaşar Karataş’ı yakalamışken birkaç sorumuz oldu.

İstanbulspor’a olan aşkın ne zaman başladı?
Yenibosna stadında oynanan o zaman 2. Ligde idik, Karagümrük maçı. Benim İstanbulspor ile tanıştığım ilk maç oldu. O ilk günü hiç unutamam. O gün başladı armaya sevdam. Stad doluydu ve biz dışarıda kalmıştık, sonrasında kulüp yöneticileri gelerek bizi içeri almışlardı. O atmosferi unutmam pek mümkün değil. O günden sonra maçları kaçırmamaya başladım. Beni etkileyen bir diğer faktörde tribünde bulunan sıcak sevgi ve saygıya dayalı aile ortamıydı.

Ailede İstanbulspor’lu var mı?
Benim İstanbulspor’a gönlümü kaptırmamdaki en önemli faktör eniştem Ramazan Toklu’dur. O olmamış olsaydı şimdi bu tribünde olamazdım. İlk maça da onun daveti ile gelmiştim.

İstanbulspor senin için ne ifade ediyor?
İstanbulsporluyum demek beni mutlu ediyor. Takımı sahada seyretmek de bana keyif veriyor.

İstanbulspor’lu olduğunu söylediğinde, çevreden nasıl tepkiler alıyorsun?
Genelde İstanbulsporluyum dediğimde herkes de bir garipseme oluyor, sebebini bende anlayamıyorum.

Gittiğin deplasmanlar hangileri?
Balıkesir, Bolu, Eskişehir, Adana, İzmir (Altınordu, Altay), Hatay, Ankara (Osmanlıspor), Bursa, Giresun, Trabzon.

Sence İstanbulspor bu sene ligi nerede bitirir?
Zor gibi gözükse de takımın kümede kalacağına inanıyorum.

Bu sene kaç deplasman maçı programında var?
Kalan maçların hepsi programımda.

Bu yürekli Yaşar arkadaşımıza teşekkür edip, tribünde, deplasmanda buluşmak ve şampiyonluklar kutlamak dileklerimizle ayrılıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir