Boğalar Play-Off aşkına

Play-off’lara kalmak açısından büyük önem taşıyan maçta İstanbulspor’umuz dokuzuncu sıradaki Akhisar Belediye’yi deplasmanda 80-64 yendi ve 15. galibiyetini alarak rakibini yakaladı. İstanbul’daki maçı 3 farkla kaybeden Boğalar olası ikili averajda rakibine üstünlük sağladı.
Sarı Siyahlılar maça 14-0’lık seri ile başladı, Akhisar’ın ilk sayıları 4. dakikada geldi. Farkı 17 sayıya kadar çıkaran takımımız (24-7), son 2 dakikada sayı atamadı ve Akhisar Belediye 7-0’lık seriyle periyod sonunda farkı 10 sayıya (24-14) çekti.
Marcus Hall ile hücumda doğru atışlar bulan İstanbulspor’umuz ikinci çeyreğin 5. dakikasında skoru 40-22’ye getirdi. Akhisar Belediye ilk çeyrekte olduğu gibi periyodun sonunda hareketlense de farkı 14’e düşürebildi: 47-33
Takımımızda Marcus Hall 16 sayı, Gökhan Aydın 10 sayı, Akhisar’da Serhat Uğur 8 sayıyla takımlarının skorerleri oldu. İlk yarıda saha içinde İstanbulspor’umuz yüzde 50, Akhisar Belediye yüzde 36 ile şut attı.
Üçüncü çeyrekte Akhisar’dan beklenen hamle gelmesi ve İstanbul Yıldızı kontrolü tamamen eline geçirdi. Savunma konsantrasyonunu kaybetmediği gibi daha da artıran İstanbulspor’umuz sadece 9 sayıya izin verince periyodu onunda fark 26 sayıya (68-42) çıktı.
Dördüncü çeyrekte İstanbulspor farkın etkisi ile temposunu kaybedince Akhisar maç sonunda farkı 16 sayıya düşürdü ve maçın sonucunu ilan etti: 80-64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir