Deplasmanda Kazanan İstanbulspor Avantaj Yakaladı

TBL Play Off çeyrek final ilk maçında Afyon’a konuk olan İstanbulspor’umuz özellikle eski Afyonlu Hall muhteşem performansıyla karşılaşmadan 85-83 galibiyetle ayrıldı ve seride 1-0 öne geçti. Evimizde oynayacağımız ikinci maçı da kazanması durumunda İstanbulspor’umuz yarı finale yükselmeyi başaracak. İstanbulspor’umuzun bütün sayıları 5 oyuncudan geldi.

Karşılaşmaya iki ekip de iyi savunmayla başladı. Sayı bulmakta iki ekip de zorlanırken çeyreğin ikinci bölümünde itibaren çıkış yakalamaya başlayan İstanbulspor, öne geçerek farkı açmaya başladı (11-7). Ribaundlardaki üsünlüğü de eline alan konuk ekip, rakibinin topu eline almasına adeta müsade etmedi. 3 dakika kala farkın çift hanelere çıkmasıyla Afyon molaya gitti (17-7). Moladan Hadi Özdemir’in sayılarıyla dönen Afyon, hücumda yaşadığı krizi aşarak derin bir nefes aldı. İstanbulspor, farkı tekrar çift hanelere çıkarmak istese de son bölümde iyi seri yakalayan Afyon buna izin vermedi. İlk çeyrek 26-18 İstanbulspor üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe 8-0 yakaladığı seriyle hücumda çok iyi başlayan İstanbulspor, farkı da istediği gibi açmaya başladı. Arka arkaya top kayıpları yapan Afyon ise farkı hızlıca kapatmak için bu dakikalarda daha çok üç sayı çizgisinden hücum etmeyi tercih etti. Ancak istediği gibi bir yüzde yakalayamaması skor farkının iyice açılmasına sebep oldu. Sahada doğru beşi henüz bulamayan Afyon, arayışlarına devam etti. Cevher Özer’in oyuna dahil olduğu son bölümde iyi reaksiyon göstermeye başladı ve farkı tekrar tek hanelere çekmesini bildi. İkinci çeyrek 44-35 İstanbulspor üstünlüğüyle tamamlandı.

Afyon’da Hadi Özdemir 11 sayı, İstanbulspor da ie Marcus Hall 19 sayı ve Gökhan Aydın 13 sayıyla ilk yarının skorerleri oldular.

Üçüncü çeyreğe daha iyi başlayan Altan Erol’la daha iyi başlayan Afyon farkı da hızla eritmeye başladı. Hücumda Hagins ve Kaptan Hadi Özdemir’den de bu dakikalarda kritik katkılar alarak farkı eriterek skora denge getirdiler (47-47). Bu bölümde İstanbulspor da ise Tuha Han Dikmen etkili olurken rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Ancak 3 dakika kala kritik bir seri yakalayan Afyon, karşılaşmada ilk kez öne geçerek farkı açmaya başladı. Üçüncü çeyrek 63-57 Afyon’un üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyreğe Afyon, yakaladığı iyi ritmi koruyarak hücumda etkili başladı. Ancak eski oyuncusu Hall ve Tuha Han ikilisi farkı kısa sürede eriterek maça tekrar ortak oldular. 67-67 eşitlikle 7 dakika kala bir nevi yeniden başlayan karşılaşmada Pullen’den gelen kritik basketlerle Afyon tekrar öne geçen taraf oldu. Ama çok geçmeden Smith’ten en kritik yerde iki üçlük isabeti bulan İstanbulspor bir kez daha öne geçmesini bildi. Mücadele ve kazanma arzusunun daha da arttığı karşılaşmada son bölüm Coachların karşılıklı taktik savaşlarına sahne aldı. Afyon arka arkaya yakaladığı üçlüklerle rakibini zorlasa da çzigiden hatasız dönen Hall, takımını galibiyete bir adım daha yaklaştırdı. Karşılaşmayı 85-83 kazanan İstanbulspor, zorlu rakibi Afyon karşısında seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

İstanbulspor’da Marcus Hall eski takımına karşı müthiş bir oyun çıkararak karşılaşmayı 32 sayı, 5 ribaund ve 7 asistle tamamladı. Afyon da ise Altan Erol 19 sayı, Jacob Pullen 17 sayı ve Hadi Özdemir 15 sayıyla tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir