Engin Özdemir

1 Ekim 1968 tarihinde Sivas’da doğan Özdemir, futbola 10 yaşında SV Raunheim 07 takımında başladı, alt yapıyı burada tamamladı. Hessen eyalet karmasına şeçildi, sonra ,Mainz 05 takımı keşfetti,toplam 2 yıl Mainz 05’de kaldı, sezonun devre arasında üçüncü ligde bulunan Münih Türkgücüne transfer oldu. O dönemin Başkanı Ergun Berksoy’un, Gençlerbirliğine önermesi ile, profesyonel kariyeri başladı. Özdemir Almanya’dan Türkiye’ye amatör olarak gelip profesyonel olan ilk oyunculardan.

Gençlerbirliği’nde kusursuz ve çok güzel dönem geçirdi, milli takıma kadar yükseldi. Sonra Bursaspor’dan teklif aldı, İstanbulspor Başkanı Cem Uzan’ın ısrarı üzerine ekibimize transfer oldu.

1996 senesinde geldiği İstanbulspor’da 84 maça çıkarak, 9 gol atma başarısı gösterdi. İstanbulspor’da kaldığı 5 sezon da 2 defa Adanaspor’a, bir defada Diyarbakırspor’a kiralık olarak gitti.

2001 Haziran ayında tekrar Gençlerbirliği’ne döndü, fakat burada fazla kalmadan, aynı senenin Aralık ayında Antalyaspor’a transfer oldu. Bu takımda 33 yaşında iken aktif futbolculuk kariyerini noktaladı.

Özdemir, 2 kere A Milli Takım formasını giydi (Azerbeycan, Ukrayna).

Aktif futbolcu kariyerini bitirdikten sonra Almanya’ya geri dönüp, bir Futbol Okulu açtı, aynı zamanda menajerlik yapıyor.

Engin Özdemir’e sağlıklı, mutlu bir yaşam dileriz.

One thought on “Engin Özdemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir