Galatasaray 3-0 İstanbulspor (12.01.1934)

Stat: Fenerbahçe

Hakem: Ahmet Adem Göğdün

Galatasaray: Avni, Lütfü, Tevfik, İbrahim, Kadri, Nihat, Muslih, Danyal, Fazıl, Adnan, Necdet

İstanbulspor:  Lütfü Bey, Sabih, Samih Duransoy, Hasan Ekin, Halit, Aziz Orhun, Reşat, Selahattin Almay, İsmail Paksoy, Sami Açıköney, Nevzat

Goller: Dk.1 ve Dk.23 Fazıl, Dk.60 Danyal (Galatasaray)

Beş altı yüz seyircinin takip ettiği bu maç umumiyetle ve tahmin edildiği gibi mütevazin bir şekilde oynandı. Ancak Galatasaraylıların hasımlarından fazla idmanlı ve nefesli olmaları, müdafilerinin fedakar oyunları ve bilhassa Fazıl, Danyal gibi genç muhacimlerinin daha becerikli davranışı neticeyi 3 -0 Galatasaray lehine bitirdi. Geçen sene 3 – 0 yenildiği bir takıma karşı Galatasaray’ın bir sene sonra aynı netice ile mukabele etmesi, Galatasaray takımında idman ve şekil itibarı ile görülen salahın (iyileşme) takdire değer bir neticesidir.

Galatasaray, gollerinden ikisini ilk devrede, birini de ikinci devrede attı. İlk devredeki gollerin ikisini de Fazıl birini Necdet’ten aldığı bir pasla, diğerini bir kornerden sonra bir karışıklık esnasında yaptı. İkinci devredeki gol uzun ve seri bir akıştan sonra Danyal tarafından yapıldı. Galatasaray müdafaasının fedakar oyunu ve İstanbulspor’un mütemadiyen ortadan işlemeğe çalışması Galatasaray kalecisi Avni’ye mühim iş düşürmedi. Buna mukabil İstanbulspor kalecisi fena ve talihsiz bir gününde idi.

Fotoğrafta Nevzat Aşkın, Selahattin Almay, Hasan Ekin görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir