İstanbul Erkek Lisesi Aşure Gününde Kupalar Sergilendi

İstanbulspor Kulübü Derneğinin organizasyonu ile İstanbul Erkek Lisesi’nin geleneksel Aşure Günü’nde (12.06.2022), İstanbulspor’un 90 yıl ara ile kazanmış olduğu kupaları bir araya geldi!

İstanbulspor Kulübü Derneği’nin bu günün anlamına yaptığı açıklama ise şu şekilde.

Bundan 90 yıl önce, İstanbulspor futbol takımı 1931-1932 sezonunda hem İstanbul, hem de Türkiye Futbol Şampiyonluğu’nu kazanır. İstanbul’un ilk Türkiye şampiyonu olan takımın en önemli özelliği ise futbolcularının tamamının İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinden oluşmasıdır.

İzmir’de yapılan finallerde İstanbulspor Altınordu’yu 3-0 yenerek şampiyonluğa ulaşır. Gemiyle İstanbul’a dönen takımı İstanbul Erkek Lisesi öğrencileriyle birlikte başarıda büyük payı olan efsane müdür Celal Ferdi Gökçay ve İstanbullulardan oluşan büyük bir kalabalık Sirkeci Rıhtımında coşkuyla karşılar.

Ve bugün, 1932 yılındaki şampiyonluktan 90 yıl sonra, 2021-2022 sezonunda Türkiye 1.Liginde mücadele eden İstanbulspor A.Ş. Play-off finalinde Bandırmaspor’u 2-1 yenerek Süper Lig’e çıkma başarısı gösterir.

90 yıl önce 1932 yılında Türkiye şampiyonu olarak bizlere bu gururu yaşatan ağabeylerimizi bir kere daha hayranlıkla ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun! Ve günümüzde Süper Lig’e çıkma başarısı gösteren İstanbulspor A.Ş.’yi de tebrik ediyor, onlarla da gurur duyuyoruz. İstanbul’da herkesin ikinci takımı olan İstanbulspor’un tüm
İstanbulluların birinci takımı olacağı günlerin yakın olduğu inancıyla İstanbulspor A.Ş.’ye Süper Lig’de başarılar diliyoruz.

One thought on “İstanbul Erkek Lisesi Aşure Gününde Kupalar Sergilendi

  1. İstanbulspor yönetimi ve oyuncuları ile İstanbul Erkek Lisesi yönetim ve öğrencilerinin tarihî birlikteliğinin günümüzde de yıl içerisinde çeşitli etkinliklerle sürdürülmesi, gençlerle taraftarlığın ötesinde bir gönül bağı oluşturacaktır. Bu tür etkinliklerin sürmesi dileği ile her iki güzide kuruluşumuzu da kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir