İstanbulspor 2-0 Hacettepe (23.11.1963)

Stat: Mithatpaşa

Hakem: Tahir Arcan, Sermet Kaftancı, Süheyp Terek

İstanbulspor: Yılmaz Urul, Bahattin Baydar, Kemal Erkut, Yalçın Saner, Ercan Aktuna, Hasan Altun, Kamil Bayraktar, Tezer Gürsel, Bilge Tarhan, Ahmet Şahin, Kostas Kasapoğlu

Hacettepe: Sürhat Güngör, Abdullah Beriş, Osman Burma, Aydın Milli, Tahsin Ayvalı, Necdet Niş, Suphi Sökmen, Teoman Turfan, Ercan Ertuğ, Suphi Arabul, Halis Harman

Goller: Dk. 17 Bilge Tarhan, Dk. 39 Bilge Tarhan (İstanbulspor)

Kırmızı Kart: Dk. 39 Osman Burma (Hacettepe)

Ankara’nın korkulu ekibi : Hacettepe’ye İstanbulspor dün Dolmabahçe’de şans tanımadı : 2-0

İlk yarıda İstanbulspor’un, ikinci devrede dokuz kişi oynamasına rağmen Hacettepe’nin daha baskılı oynadığı maçta; Sarı – Siyahlılar iki gollerini de birinci devrede kazandılar.

Hacettepe’nin gayretli forveti İstanbulspor müdafaasını; zorlamağa başladı. 3. dakikada Ercan topla giderken muvazenesini kaybetti; geriden yetişen Tahsin müsait pozisyonda topu kaptıysa da attığı şut auta çıktı:

Dakikalar ilerledikçe İstanbulspor yavaş yavaş Hacettepe baskısından kurtulmağa başladı. 9. dakikada bir korner atışında Kasapoğlu topu kafa ile Hacettepe kalesine yolladıysa da, kaleciyi aşan topu Küçük Suphi göğüsleyerek kaleden çıkardı. 16.dakikada: Hacettepe: baskısından tamamiyle kurtulan İstanbulspor ilk golünü kazandı. Bilge’nin dalışını kornerle kesen Hacettepe defansı korner atışında yine Bilge’nin attığı voleyi sadece seyretti. 20. dakikada hakem İstanbulspor’u bir golden mahrum etti. Bilge ceza çizgisi içinde düşürüldü: Fakat hakem yüzde yüz penaltı olan bu hareketi ceza çizgisi dışına çıkararak frikikle tecziye etti. Baskısını devam ettiren, İstanbulspor 2. golünü de kazandı, 39. dakikada Bilge topla daldı. Kâmil’le paslaştıktan sonra kaleciyi de üzerine çekerek attığı şutla kendinin ve İstanbulspor’un gollerini .. ikiledi. Golden sonra yan hakem Kaftancı’ya küfreden Osman’ı hakem oyundan attı.

İkinci devreye sakatlanan Abdullah’dan da mahrum olarak çıkan Hacettepe İstanbulspor’dan daha iyi oynadı. Fakat yakaladığı gol fırsatlarını değerlendiremeyerek sahadan 2.- 0 mağlup ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir