İstanbulspor 2-0 Vefa (04.11.1945)

Stat: Vefa

Hakem: Mehmet Reşat Nayır

İstanbulspor: Turhan Alsaç, Kenan Çelik, Kaya Orbay, Rafi Tezer, Oğuz, Erdoğan Dağdelen, Suphi Ural, Cafer Okan, Faruk Tiregöl, Vakur Antalyalı, Mükerrem Güler

Vefa: Kazım, Emin, İsmet, Mustafa, Zeki, Fahri, Galip, Cevdet, Oğuz, Şükrü, Fethi

Goller: Dk. 71 Mükerrem Güler, Dk. 83 Suphi Ural (İstanbulspor)

Vefa Stadında günün mühim maçı Vefa ile İstanbulspor arasında yapıldı. Bu mevsim büyük canlılık ve muvaffakiyet gösteren Vefa’nın bu maçı kazanması bilhesap düşünülürken genç İstanbulsporluların canlı oyunu bütün bu tahminleri alt üst etti. Ve sarı-siyahılar enerjik bir maçtan sonra rakiplerini yenmeye muvaffak oldular.

Oyuna Vefalıların ortadan yaptığı bir hücum ile başlandı. İlk on beş dakika seri bir tempo ile oynayan Vefalılar İstanbulspor’u bir hayli zorladılar. Fakat bundan sonra vücut üstünlüğü olan İstanbulsporlular yavaş yavaş oyuna hakim olmaya başladılar. Ve Sarı-siyahlıların hücumları arasında geçen devre golsüz sona erdi.

İkinci devre,ilk on beş dakika gene Yeşil- Beyazlılar oyuna hakimdiler. Fakat bu üstünlük anından istifadeyi bilemediler. Oyun bundan sonra tekrar İstanbulspor’un üstünlüğü altına girdi. Bu sırada Sarı-Siyahlılar fevkalade bir oyun çıkararak Vefa yarı sahasına yerleştiler ve Mükerrem 25. Dakikada güzel bir kafa vuruşu ile takımının ilk golünü yaptı. Bu sayı İstanbulspor’un gayretini arttırmıştı. Nitekim fazla vakit geçmeden Suphi ikinci golü de yaptı. Ve bundan sonra galibiyeti kaçırmamak için müdafaaya çekildiler. Bu sırada Vefalilar bir penaltı kazandılarsa da bundan istifade edemediler ve maç bu suretle 2-0 İstanbulspor’un lehine nihayetlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir