İstanbulspor 2-1 Altay (18.10.1964)

Stat: Mithatpaşa

Hakem: Hüseyin Maloğlu, Nafiz Dorken, Necdet Türkantoz

İstanbulspor: Metin Türel, Ercan Aktuna, Bahattin Baydar, Yılmaz Şen, Yalçın Saner, Hasan Altun, Soner Metiner, Mustafa Bozkurt, Nazım Çamlıbel, Ahmet Şahin, Haluk Erdemoğlu

Altay: Varol Ürkmez, Tuncay Işıtan, Numan Okumuş, Ali Rıza Şenol, Necdet Tunca, Oğuz Böke, Feridun Öztürk, Gürcan Berk, Nazmi Bilge, Ayfer Elmastaşoğlu, Hikmet Ok

Goller: Dk. 32 Haluk Erdemoğlu, Dk. 46 Nazım Çamlıbel (İstanbulspor), Dk. 39 Nazmi Bilge (Altay)

Bir gün evvel Galatasaray karşısında kelimenin tam manası ile «Aslan» kesilen Siyah – Beyazlılar, dün zaman zaman bir saman alevi gibi, yanıp yanıp söndüler bu da netice almalarına kafi gelmedi. Aslında maçın neticesi 3-1di, fakat hakem Hüseyin Maloğlu, 75. dakikada Ahmet’in nizami bir golünü daha evvel ofsayt olduğu iddiası ile saymadı. Ve gayri ihtiyari herkes birbirine sordu: Ya bu gol durum 1-1 iken yapılsaydı?

İlk gol 32. dakikada yapıldı. Ahmet, Tuncay’dan-aldığı topu kale ağzında çevirdi. Haluk’un yakın mesafeden şutuna Varol zaten bir şey yapamazdı. Aradan 7 dakika geçmeden Nazmi durumu 1-1 vaziyete soktu ve devre bu netice ile kapandı.

İkinci yarıda, Yılmaz’ın ara pasını Nazım, sağ ayağı ile havaya kaldırdı ve adeta poz verir gibi solu ile köşeye gönderdi. Atış güzeldi, fakat Varol’un topu seyretmesi de o kadar hatalı idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir