İstanbulspor 2-2 Beşiktaş (20.02.1931)

Stat: Taksim

Hakem: Necmettin Çakar

İstanbulspor: Kazım Bey, Samih Duransoy, Ali Sohtorik, İsmail Hakkı, Hasan Ekin, Orhan, Nevzat, Salahattin Almay, Salahattin Beliren, Tevfik Gence, Fahri Paçalıoğlu

Beşiktaş: Şevket, Hüsnü, Adnan, Feyzi, Fahri, Mustafa Kemal, Hayati, Rıdvan, Eşref, İbrahim, Nazım

Goller: Dk. 12 Salahattin Almay, Dk. 68 Tevfik Gence (İstanbulspor), Dk. 15 Hayati, Dk. 43 Fahri (Beşiktaş)

Günün en ehemmiyetli maçı bu olduğundan seyircilerde son dakika toplanmaya başladı. Herkes Beşiktaş’ın galibiyetini ümit ediyordu. Bütün tahminler hilafına, İstanbulspor’un gayretli çocukları İstanbul üçüncüsü ile 2-2 berabere kaldı.

Birinci Devre

İstanbulspor iyi başladı. Atılgan ve akıllı oynuyorlardı. Beşiktaş müdafaasının iyi çalışmasına rağmen, müdafaayı deliyorlardı.

İlk golü İstanbulspor’un sol içi yaptı. Bu golden sonra oyun sertleşti. Beşiktaşlılar daha sakin ve yalnız hücumu besleyen bir tarzda çalışacağına, ne yaptıkları malum olmayan bir şekilde, topu etrafa bakmadan gelişi güzel bir vuruşla uzaklaştırıyorlardı.

Devrenin neticesine on dakika kala karışık bir vaziyetten istifade eden Beşiktaşlılar beraberlik golünü atabildiler. Devrenin neticesine beş dakika kala Beşiktaş aleyhine bir ceza vuruşu verildi. Topu çok güzel sağ köşeden sokan sağiç Fahri İstanbulspor’un ikinci golünü yaptı. Devre bu suretle 1-2 bitti.

İkinci Devre

Oyun başladığı gibi tatsız devem ediyordu. İstanbulsporlular yorulmuş gibi idiler. Bu devrede Beşiktaş sıkıştırıyordu. Buna rağmen Beşiktaş’a gol yaptırmayan İstanbulsporlular müdafaaya geçtiler. Yalnız müdafaaya çekilmek neticesi oyun İstanbulspor’un kalesi önünde tekasüf etti. Topu çok kısa uzaklaştırıyorlardı. Mütemadi tekerrür eden tehlikeli vaziyetlerden sonra gene karışık bir vaziyette Beşiktaşlılar ikinci gollerini attılar. Bu maçta da gördük. Hüsnü çok gayretli fakat azmini çok sert kullanan bir halde oynuyor. Bu oyuncunun daha itidal ile oynaması kendi ve kulübü namına şayanı temennidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir