İstanbulspor Antalya Futbol Okulu Açıldı

Akdeniz Bölgesi Merkez Futbol Okulu ismi ile İstanbulspor Antalya Futbol Okulu Antalya’nın Kepez ilçesinde faaliyetlerine başladı.

Akademinin sorumlusu 2 Ağustos 1986 tarihinde İzmir’de doğan Muratcan Sözeri, Göztepe’de başladığı futbol yaşantısını bir çok amatör takımlarda sürdükten sonra, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. İzmir’de çeşitli kulüplerde stajyer antrenör olarak çalıştıktan sonra akademi çalışmalarına başladı.

Akademi öğrencileri okulda, öncelikle İstanbulspor’un tarihçesini öğrendikten sonra topluma faydalı bir birey olarak yetişecekleri  birtakım sağlam karakteristik özellikleri kazanıyorlar. Öğrencilerin teknik eğitimlerinde ise İspanya’nın önde gelen futbol tutorlarından ( futbol antrenör eğiticileri) destek alınıyor ve profesyonel futbolculuk yolunda ciddi anlamda destekleniyor.

Muratcan Sözeri hedeflerini şöyle özetliyor

”Hedefimiz İstanbulspor kalitesine yakışır bir şekilde olmak kaydı ile 18-20 li yaşlara gelindiğinde modern futbolun gereksinimlerine cevap verebilen, az enerji ile çok iş yapabilen, enerjiyi daha çok aerobik sistemde tutabilen, teknik kapasiteleri ve taktik anlayışları yüksek, düşünebilen yüksek performans sporcuları yetiştirmektir.”

Akademinin adresi: Kültür 3858 sokak No:3 Kepez/Antalya (Mahmut Celelettin Ökten Anadolu Lisesi), iletişim telefonu: 0530 133 95 90.

İstanbulspor Antalya Futbol Okulu’na çalışmalarında başarılar dileriz.