Kaptan Onur Ergün Ayrıldı

Kaptan Onur Ergün sözleşmesi bitiminde, 8 sene üzerine takımdan ayrıldı.

Ergün, oynadığı 8 sene içerisinde 44 gol attığı, sarı siyahlı formayı 249 defa giyerek hem İstanbulspor’un golcüleri hem de en çok forma giyenler listesinin ilk sıralarında yer almıştı.

Futbola Karşıyaka Belediyespor’da başlayan Onur Ergün, Karşıyaka, Menemen Belediyespor, Çiğli Belediyespor ve Tire 1922 kulüplerinden sonra 2013-2014 sezonunda İstanbulspor’umuza transfer olmuştu.

15 yaşında Menemen Belediyespor’da profesyonel olduktan sonra Çiğli Belediyespor’a geçiş yaparken amatörlüğe dönüp İstanbulspor’a amatör bir sporcu olarak adım atmıştı.  İstanbulspor’umuzda kaptanlığa kadar yükselen Onur Ergün’e verdiği emekler için teşekkür eder yeni kariyerinde başarılar dileriz. Yolun açık olsun kaptan.

İstanbulspor ile 2 şampiyonluk yaşayan 28 yaşındaki orta saha oyuncumuz kulübümüze şu sözlerle veda etti:

“Sevgili İstanbulspor ailem;

8 yıldır onurla, gururla ve sevgi ile taşıdığım formamdan ayrılacak olmanın burukluğu ile kariyerimde en büyük hayallerimden birine kavuşmuş olmanın heyecanını bir arada yaşıyorum.

Bir çocuk olarak girdiğim bu kapıdan 5 yıl takım kaptanlığını yapmış, bu kulübü saha içinde ve saha dışında her zaman tutkuyla kalbimde taşımış biri olarak çıkıyorum.

İstanbulspor’un bana kattığı şeyler paha biçilemez. Sayısız ilklerime, sayısız anılarıma ve sayısız güzelliklere eşlik ettiğiniz için minnettarım.

Başta bu kulübe girmeme vesile olan rahmetli Ömer Sarıalioğlu’na, desteğini ve güvenini her zaman arkamda hissettiğim Başkanımız Ecmel Sarıalioğlu ve ailesine, bu zamana kadar çalıştığım tüm hocalarıma, iyi günde ve kötü günde takım olmayı hiç bir zaman bırakmayıp, saha içinde beraber mücadele edip ter döktüğümüz tüm takım arkadaşlarıma, tüm kahrımızı çeken fedakâr İstanbulspor personeline ve desteğini hiç bir zaman bizden esirgemeyen değerli İstanbulspor taraftarlarına sonsuz teşekkür ediyorum.

Yaşam yolculuğumda bir süreliğine ayrılmış olsak da bir gün yeniden yollarımızın kesişeceğini biliyorum. Bu süre zarfında gerçek emeğin mutlaka hakkettiği yeri bulacağına emin olarak başarılarınız devamını tüm kalbimle diliyorum.  İyi ki yolumdan geçtiniz, iyi ki yolunuzdan geçtim… Sonsuz sevgi ve saygılarımla. Hoşça kalın!”

Onur Ergün

2 thoughts on “Kaptan Onur Ergün Ayrıldı

  1. Değerli kaptanımız Onur Ergün’e yeni takımında başarılar diliyor, oyuncumuzun bir gün yeniden İstanbulspor ile yollarının kesişeceğine gönülden inanıyor ve bu sözüyle teselli oluyoruz.
    Yolun açık olsun sevgili kaptanımız…

  2. Onur Ergün, çok uzun yıllara dayanan İstanbulspor geçmişimde hepsini de tanımak onuruna eriştiğim Büyük Kaptanlar Kasap Abi, Aydemir Nemli, Kel İhsan {Baydar}, Bilge Tarhan, Mehmet Sülün, Arap Güngör {Tetik} , Kenan Buharalı,Artist Yalçın (Saner) ,vd gibi adı kulübümüzle anılacak efsaneler arasında yer aldı. 2 Şampiyonluk yaşamasının yanısıra en çok forma giyenler ve gol atanlar arasında da müstesna bir yere ulaşan Kaptanımıza üstün başarılar diliyorum. Yolu açık olsun. Dr.Ali Uygun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir