Kulüp Deyince Akla Gelen İlk İsim

Yukarıdaki karikatür ünlü karikatürist Mesut Yavuz tarafından çizilmiştir. Futbolculara İstanbulspor’da oynamak keyiflidir, çünkü arkanızda kocaman bir tarih var der.

KULÜP DEYİNCE AKLA GELEN İLK İSİM

Türkiye’de birçok kulüp vardır…Ama, ilk akla gelen isimlerden biri de İstanbulspor’dur…

Gerek mektebi gerek camiası gerekse şimdiki bulunduğu yerde bulunmaması gereken futbol takımı ile örnek bir kulüptür İstanbulspor…

İşte bu örnek kulübün örnek takımı nedeni bilinmeyen sebeplerden dolayı herkesin üzüntüsüne sebep oluyor…Bir vakitler değerli yöneticiler yetiştirmiş, büyük takımların futbolcu kaynağı olmuş İstanbulspor acaba ne zaman, layık olduğu yere gelecek düşüncesi herkesin aklını kurcalıyor…

Tabi bu büyük camia bunun da çaresini, yollarını kolaylıkla bulacak ve kendi bünyesi içinde bu problemi de halledecektir.

Şu anda İstanbulspor takımı, yönetici kadrosunu güçlendirmiş, futbolun içinden yetişmiş, teknik bilgileri güçlü, bilgili yöneticilerin elindedir.

Gönlümüz en kısa zamanda İstanbulspor takımını camiasına layık olduğu yerde birinci ligde görmek, alkışlamak ister…

COŞKUN ÖZARI
MİLLİYET GAZETESİ YAZARI
(1974)

COŞKUN ÖZARI KİMDİR?
1931 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray’da “yan haf” ve “iç” oynadı. 5 kez Milli Takım’da yer aldı. 1959 yılında Galatasaray tarafından İngiltere’ye antrenörlük eğitimi için gönderildi. Türkiye’ye döndükten sonra Galatasaray, Şekerspor, Adana Demirspor gibi kulüplerde antrenör ve teknik direktör olarak çalıştı. Türkiye ile Macaristan arasında yapılan ve Türkiye’nin 3-1 yendiği milli maç dönemlerinde Milli Takım’da antrenör ve teknik direktör olarak görev yaptı. Spor yazarı olarak Hürriyet, Milliyet ve Sabah gazetelerinde çalıştı. 2011 yılında aramızdan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir