Kumkapı-Vefa 2-4 İstanbulspor (15.04.1932)

Stat: Taksim

Hakem: Abdullah Bey

Kumkapı-Vefa: Necmettin Böke, Cudi, Hayri Ragıp, Saim Oktay, Süleyman, İsmail Hakkı, Emin Bey, Yahya, Sami Açıköney, Muhteşem Kural, Gazi

İstanbulspor: Kemal Koray, Semih Duransoy, Sabih, Nihat Sayar, Hasan Ekin, Aziz Orhun, Reşat, Selahattin Almay, İsmail Paksoy, Selahattin Beliren, Tevfik Gence

Goller: Dk.7 İsmail Paksoy, Dk.20 Selahattin Beliren, Dk.36 Tevfik Gence, Dk.64 Hasan Ekin (İstanbulspor), Dk.75 Saim, Dk.89 (PEN) Muhteşem Kural (Kumkapı-Vefa)

Birinci devrede Vefalılar rüzgâr altına düşmüşlerdi. Rüzgar tedricen fazlalaştığı için bu devreyi iyi bir vaziyette bitirmek için tatbiki lazım gelen müdafaa oyununu yapamadılar ve İstanbulsporlular muvaffakiyetli bir oyunla bu devrede üç sayı yaptılar.

Vefalılar ikinci devrede takımlarında tebeddülat yaptılar. Müdafi oyuncularından bir kısmı mühacim hattına geçti. Hâkimiyet yine İstanbulspor’da idi.  Yalnız geçen devredeki rüzgar çok zayıflamıştı. Bu devrede İstanbulspor bir sayı daha yaparak galibiyeti tahtı emniyete aldılar. Vefalılar ancak biri son dakikada penaltıdan, diğeri de müdafi Saim’in bir vuruşu ile ili gol yapabildiler. Maç bu suretle 4-2 İstanbulspor’un galibiyetiyle bitti, Vefalılar kendilerinden beklenilen oyunu gösterememişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir