Levent Yolaç

Levent Yolaç 13 Şubat 1958 tarihinde İstanbul’da doğdu. Şehremini Lisesi mezunu olan Yolaç, futbola 13 yaşında iken İstanbulspor alt yapısında başladı.

Fettah Didar ile birlikte Giresunspor’a futbolcu seçimi yapan Turgut Kafkas aracılığı ile Giresun’a götürülmek istenseler de, şehir dışına çıkmak istemediklerinden İstanbulspor’da kaldılar.

1975 senesinde İstanbulspor A takımına yükseldi. İlk sene amatör oynadı, 18 yaşına basınca profesyonel mukavele imzaladı. 6 sezon İstanbulspor’umuzun kalesini korudu, bu süre içerisinde sarı siyahlı kazağı 132’si ilk on bir olmak üzere 134 defa giydi. Giydiği kazakların da, kendisi tarafından özel olarak seçilmesi en büyük özelliğidir.

Levent Yolaç genç takımda

İstanbulspor’dan sonra sırası ile Tekirdağspor 2 sene, Galata 2 sene ve Vefa’da1 sene oynadıktan sonra aktif futbolculuk yaşantısına son verdi.

Aktif futbolculuk yaşantısında Göztepe ile oynadığımız lig maçından sonra Ümit Milli takımına seçilmesine rağmen yaşının  6 ay büyük olması ile milli olma şansını kaybetti. Bu olayda Yolaç’ta acı bir anı olarak kalmıştır.

Halen emekli olan Yolaç’a sağlık dolu mutlu bir yaşam diliyoruz.

One thought on “Levent Yolaç

  1. Levent Ağbiyi çocukluk yıllarımda Vefa Stadında geçen günlerimizde tanımıştım.Yanılmıyorsam kaleyi o yıllarda Alparslan Ağbiden devralmış ve uzun yıllar kalemizi başarıyla korumuştu.O yıllarda böyle hibrit çimler falan olmadığından balçık zeminde bile şimdiki kalecilere taş çıkartırdı.Allah uzun ömür versin.Levent Ağbi İstanbulspor’umuzun unutulmazlarından..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir