Paulo Sérgio Gralak

Fransa 1. Liginden İstanbulspor’a gelen oyunculardan bir tanesi de Paulo Sérgio Gralak’dır.

Gralak 18 Ağustos 1969 tarihinde Rebouças’da ( Brezilya) doğdu. 1988 yılında Pinheiro kulübünde oynamaya başladı. 1990 yılında Parana kulübünde profesyonel oldu ve 3 sene burada kaldı. .1994 yılında Brezilya Şampiyonası sırasında Korintliler’e transfer oldu, finalde Palmeiras’a karşı kaybederek ikinci oldu. 1995-1996 sezonunu Coritiba kulübünde geçirdikten sonra, 1996 senesinde Fransa’ya gelerek Bordeaux ile anlaştı. 2 sene burada kaldı 61 maçta forma giyip bir gol attıktan sonra 29 yaşında İstanbulsporumuza geldi.

1998-1999 sezonunda UEFA Kupasında mücadele edecek kadromuza takviye olarak Fransa liginden Ferri ile birlkte gelen Glarak,sezon başında Adanaspor, Ankaragücü ve Antalyaspor maçlarında 90’ar dakika ve UEFA kupası maçında 60 dakika forma giydikten sonra dizinden bir sakatlık geçirdi. Kulüp ile sorunlar yaşamaya başladı önce ödemeleri aksatıldı sonra kulüp tarafından tahsis edilen arabası alındı ve sezon sonunda 4 maç oynamış olarak İstanbulspor’dan ayrıldı.

Yetersiz miydi, sakatlık mı etkiledi, UEFA kupasından elenmemiz mi neden oldu, Cem Uzan’ın kaprisimiydi? Bu sorunun cevabını sizlere bırakıyoruz.

Gralak 1999 senesinde Coritiba kulübüne dönerek futbol kariyerini sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir