Timur Yanyalı

Timur Yanyalı, 26 Ağustos 1975tarihinde Almanya’nın Münih şehrinde dünyaya geldi.

Almanya’da doğup büyüyen Timur Yanyalı, futbola TSV 1860 München altyapısında başladı. Buradaki başarısı dolayısıyla hem o zaman’in teknik direktörü Werner Lorant tarafından profesyonel takıma çağrıldı ve 17 maça görev aldı.

1994-1995 sezonunda Cem Uzan başkanlığında iddialı bir takım kurmak isteyen İstanbulspor Ümit Milli Takım kadrosunda bulunan Yanyalı’yı transfer etti. İstanbulspor’da beş sene forma giydi. Bu süre içinde formamızı 111 defa giyip, defans oyuncusu olmasına rağmen 2 gol attı. 2 maçta kırmızı kart ile oyun dışı kalan Yanyalı, sonra başka bir Cem Uzan takımı olan Adanaspor’a geçti. Burada 4 sezon oynadıktan sonra 2004-2005 sezonunda eski hocası Werner Lorant tarafından çalıştırılan Sivasspor’a transfer oldu. Sivasspor’da tutunamayıp bir sezon sonra Yimpaş Yozgatspor’a transfer oldu ve bunun ardından 2007-2008 sezonunda Lüleburgazspor’a geçti. Burada bir sezon oynadıktan sonra sözleşmesi uzatılmadı ve aktif futbolculuk yaşantısını noktaladı.

Timur Yanyalı, 2 kez Türkiye U-18, 5 kez (1 tanesi İstanbulspor’da) Türkiye U-21 olmak üzere 7 kez millî formayı giymiştir.

Timur Yanyalı’ya sağlık dolu mutlu bir yaşam dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir