Valon Ethemi Konyaspor’a Kiralandı

Konyaspor, Valon Ethemi’yi sezon sonuna kadar kiraladı. Konyaspor ile İstanbulspor arasında yapılan sözleşmede 2 milyon Euro’luk zorunlu olmayan satın alma opsiyonu yer alıyor.

Yeşil-Beyazlılar, Ethemi’nin satın alma opsiyonunu kullanmak isterse 200 bin Euro’luk 10 aylık taksitlerle bonservisini alacak.

Ethemi, 2020-2021 sezonunun ikinci yarısından itibaren sarı-siyahlı formayı 106 defa giyerek 21 gol kaydına muvaffak oldu. Bu sezon ise 16 maçta forma giyip 1 gol atmıştı.

Ethemi’ye yeni kariyerinde başarılar diliyoruz.

2 thoughts on “Valon Ethemi Konyaspor’a Kiralandı

  1. Çok hızlı, tutulması zor ancak fizik açıdan zayıf bir oyuncuydu. Duran topları iyi kullanması başarılı olduğu bir konuydu. Yolu açık olsun.

  2. Topu rakip kale önüne kadar taşıyabilen çok hızlı iki oyuncu vardı: Jetmir Topalli ve Valon Ethemi. Teknik yönetim, rakip kale önünde iki -üç golcü futbolcu bulabilseydi, her karşılaşmadan puan ya da puanlar alabilirdik. Sorun, ileri uçta yetenekli golcü oyuncu yokluğudur. Top,rakip kale önünde bir türlü gol olarak değerlenemiyor. Şimdi iki hızlı oyuncuyu da gönderince, kalanlarla ligi ne kadar toparlamak mümkün olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir