Ahmet Becedek

Ahmet Becedek, 17 Eylül 1946 tarihinde o tarihlerde ailesinin ikamet ettiği İstanbul Fatih Kıztaşı’n daki evde dünyaya geldi. Ağabeyi rahmetli milli futbolcu Tuncay Becedek’in Karagümrük’den İstanbulspor’umuza transferi ile camianın içine girince, ortaokul öğrencisi iken, rahmetli Ali Mortaş’ın daveti ile katıldığı seçmelerde başarılı olup İstanbulspor alt yapısına girdi. Camianın içine tamamen dahil olunca doğduğu evin de rahmetli efsane başkan Ali Sohtork’in olduğunu öğrendi ve İstanbulspor artık onun ruhuna işlemiş oldu.

Genç takımda kaptanlık da yaptığı kariyerinden sonra A takımına yükseldi. Bu sıralarda antrenör kursuna gidip, başarı ile bitirince, İstanbulspor alt yapı antrenörü, daha sonra Beden Terbiyesi bölge antrenörü oldu. 1976-1977 sezonunda İstanbulspor Genç takım ile İstanbul şampiyonluğu, daha sonra İstanbul Amatör Karması ile Türkiye şampiyonluğu kazandı.

1977-1978 sezonunda Nazım Koka’nın devre arası görevini bırakıp Vefa’nın başına geçmesi ile boşalan teknik direktörlük görevine getirildi.

1978-1979 sezonunda Teknik Direktörlük görevine getirilen Sabahattin Kuruoğlu, görevi bırakınca yerine gelen Hilmi Kiremitçi’nin yardımcılığını yaptı.

İstanbulspor’dan ayrılmak zorunda kaldığında, Galatasaray ile anlaştı. 1983-1984 sezonunda Galatasaray amatör takımını İstanbul 1.si yaparak 3. Türkiye Ligine yükseltti.

AŞ. Döneminde tekrar İstanbulspor’a dönerek 3.Lig, 2. Lig ve 1. Lig dönemlerinde görevler aldı.

İyi bir sarı siyahlı olan Ahmet Becedek’e sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir