Galatasaray 2-0 İstanbulspor (03.01.1953)

Stat: Mithatpaşa

Hakem: Sulhi Garan

Galatasaray: Turgay Şeren, Naci, Necmi, Bülent Eken, Rober, Doğan, Reha, Bülent Eralp, Hüseyin, Ali, İsfendiyar

İstanbulspor: Osman İncili, Metin Kınay, Saim Çetinel, Alaattin Güloğlu, Merih Üççetin, Erdoğan Tokol, Kasım Nasırlı, Haluk Timuçin, İsmail, Nirun Şahingiray, Aydemir Nemli

Goller: Dk. 63 Reha, Dk. 72 Bülent (Galatasaray)

Galatasaray’ın vuruşuyla başlayan oyunun ilk dakikalarında Galatasaray’ın bir akının İstanbulspor kalecisi topu kornere alarak durdurdu.

Dördüncü dakikada Aydemirin attığı kafa şutunu Turgay güçlükle kurtararak muhakkak bir golü önledi.

Bundan sonra mukabil akına geçen Galatasaray muhacimleri, İstanbulspor kalesini müteaddit defalar ziyaret ettilerse de anlaşma eksildiğinden dolayı müessir olamadılar.

Buna mukabil İstanbulsporlular canlı ve delici bir oyunla rakiplerini zorlamağa başladılar. Fakat 26. dakikada sağaçıkları muhakkak bir golü kaçırdıktan sonra, 29. dakikada da Turgay’ın boş bıraktığı kaleye topu sokmağa muvaffak olamadılar.

Karşılıklı hücumlarla devam eden devre 0 – 0 bitti.

İkinci devreye iki takım da netice almak azmiyle, çıkmışlardı. Fakat İstanbulspor daha fazla müdafaa oyununa kaçıyordu. Bu taktik Galatasaray takımına nisbeten serbest oynamak imkânını verdi. On sekizinci dakikada Reha, İstanbulspor kalesi önünde husule gelen karışıklıktan istifade ederek hafif bir vuruşla Galatasaray’ın ilk golünü yaptı. 27. dakikada da Rehanın hareketini iyi takip eden K. Bülent dikkatli bir vuruşla ikinci golü yaptı.

Oyunun bundan sonraki kısmı hayli sert ve faulü oldu. Maç böylece 2 – 0 Galatasaray’ın galibiyeti ile neticelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir