İstanbulspor 2-4 Fenerbahçe (09.11.1934)

Stat: Fenerbahçe

Hakem: Sadi Karsan

İstanbulspor: Lütfü Bey, Sabih, Samih Duransoy, Sami Açıköney, Selehattin Almay, Hasan Ekin, Reşat,  Nevzat, İsmail Paksoy, Fahri Paçalıoğlu, Tevfik Gence

Fenerbahçe: Bedii, Yaşar, Fazıl, Ali Rıza, Esat, Cevat, Fikret, Niyazi, Namık, Muzaffer, Naci

Goller: Dk.20 Muzaffer, Dk.56 ve Dk.65 Fikret, Dk.80 Namık (Fenerbahçe), Dk.38 ve Dk.49 Selahattin Almay (İstanbulspor)

İlk akını Fenerbahçeliler yaptı. Bu akını İstanbulspor müdafaası tarafından kesildi. Maç çok seri cereyan ediyordu. İki taraf ta güzel bir oyun oynuyor ve güzel akınlar yapıyordu.

Sarı lâciverttiler ekseriya akınlarını sağ taraflarıyla yapıyorlar­dı. Bu akınlardan birinde Niyazi’den güzel bir pas alan Muzaffer İstanbulspor sol bekini de atlata­rak Fener bahçenin ilk golünü yaptı.

Şimdi İstanbul Sporlular daha canlı oynamaya başladılar ve Fener kalesini sıkıştırmaya başladılar. Yaşar bir faul yaptı. Fahri’nin çek­tiği şutu Bedii kurtardı. Sarı Si­yahtılar yine akında: Reşat’tan gü­zel bir pas alan Salâhattin sol aya­ğı ile çektiği şut Fener ağlarına ta­kıldı. Şimdi vaziyet ( 1 — 1 ). Bu golden sonra Fenerbahçeliler hücumlarını sıklaştırdılar. Bu akınlarda en müessir oyuncu Fikret oluyordu. Birkaç dakika daha devam eden oyun 1-1 beraberlikle bitti.

İkinci devre başladığı zaman İstanbulsporlular güzel akınlarla Fener kalesini sıkıştırmaya başladılar. Enver’den bir pas alan  Nev­zat Fazılı atlattı ve Salâhattin’e pas verdi. Selahattin de sıkı bir şutla İstanbulspor’un ikinci golünü yaptı. Fenerbahçeliler bu golden sonra biraz şaşaladılar. İstanbulsporlular daha canlı oynuyorlar.  Bu sırada Enver sakatlandı. Sahayı terk etti. Biraz sonrada Hasan’ın bacağına kramp girdi, o da sahayı terk etti. Şimdi İstanbulspor 9 kişi ile oyuna devam ediyor. Fenerliler bu durumdan istifade ederek  İstanbulspor kalesini sıkıştırmağa başladılar. Ve biri Fikret’in diğeri de Namık’ın ayağından, iki gol da­ha yaparak (3 – 2) galip duruma geldiler. Devrenin sonuna doğru bir gol daha atarak maçı 4-2 kazandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir