İstanbulspor 3-0 Bursaspor (26.102003)

Stat: Mimar Yahya Baş

Hakem: Hamza Mısır, İsmail Köse, Yaşar Ulusoy

İstanbulspor: Zdravko Zdravkov, Tolga Doğantez, Uche Okechukwu, Saffet Akbaş, Aytekin Viduşlu (Dk. 20 Musa Büyük), Alioum Saidou, Faruk Bayar, Musa Kuş, Mehmet Yozgatlı (Dk. 78 Olcay Doğu), Alban Bushi (Dk. 78 Emre Hamzaoğlu), Elvir Bolic

Bursaspor: Bogdan Vintila, Ialian Miu, Tamer Tuna, Egemen Korkmaz, Serkan Damla, Mustafa Er (Dk. 51 Fatih Şen), Junior, Orhan Alemdar (Dk. 46 Yakup Sertkaya), Cornel Frasineanu, Ioan Ganea (Dk. 64 Hüseyin Tunç), Okan Yılmaz

Goller: Dk. 20 Alban Bushi, Dk. 35 Faruk Bayar, Dk. 52 Uche Okechukwu (İstanbulspor)

Sarı Kartlar: Dk. 85 Saffet Akbaş (İstanbulspor), Dk. 34 Egemen Korkmaz, Dk. 59 Serkan Damla (Bursaspor)

Sadece iki, taş çatlasa üç satır yazılır “varlık” içindeki bu Bursaspor için. Esas yazılacak yazıları, düzülecek methiyeleri hak eden yoklukların takımı İstanbulspor… Bursaspor’un görünen yanlarını sıralayıp, sırasını savalım..

Görünen yanları da zaten  lafın gelişi… Ne yanı, ne ortası, ne forveti, ne defansı.. Hiçbir ta­rafı yoktu İstanbulspor karşısın­da sapır sapır dökülen dünkü Bursaspor’un. Problem her ge­çen hafta büyüyor, iş Hagi’likten çıkıp Hoca’lık ve İmamlık olma yolunda tatsız bir seyir alıyor. Arayışların şaşkına çevirdiği Ru­men hoca, teknik direktörlük ka­riyerinde önemli hatalar yapıyor, dibe doğru yol alıyor. Yakup gibi bir yeteneği yedeğe çekip, kos­koca ilk yanda her topu rakibe kaptıran, sık sık orta sahadan ka­lecisine dönen Orhan gibi bir is­me sabır gösterdi. Rakibin özel­likle kanatları çok iyi kullanarak üstünlük kurduğunu ve pozisyon bulduğunu ancak ikinci yarının ortalarında görebilirdi Hagi, ho­calıkta bol zayıflı bir karneyle sömestr tatiline koşuyor.

Aykut Kocaman ise dersine çok iyi çalıştığını sahaya sürdüğü on bir ile fark ettirdi. Bursas­por’un Fenerbahçe karşısında kullandığı silahları elindeki tecrü­beli adamlarla kilitleyip, önlerine genç yetenekleri monte ederek “rakip nasıl sürklase edilir”in en güzel örneğini verdi. Defan­sın sol tarafında görev verdiği “muhteşem yetenek” Faruk, Bushi’ye attırdığı ve yaklaşık 40 metreden attığı gollerle tribünde maçı izleyen Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’e olduk­ça anlamlı mesajlar gönderdi. Orta sahasıyla kusursuz bir uyum içinde olan İstanbulspor de­fansı, kalesinde bir tek gol pozis­yonu bile görmezken tecrü­benin dayanılmaz ağırlığı, Bur­saspor forvetlerine adım bile at­tırmadı. Uche, Saffet ve Tolga gi­bi işinin ehli savunmacıları genç­lerle kaynaştırıp harmanlayan Kocaman, Bursaspor karşısında işini en iyi şekilde yapmanın hu­zurunu yaşadı.

Karşılaşmanın orta hakemi Hamza Mısır stressiz, kendine ve oyuna hakim oldukça rahat bir maç yönetti. Pozisyonlara ya­kınlığıyla dikkat çeken Mısır üç kez kullandığı sarı kartıyla saha­da tam bir hakimiyet kurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir