İstanbulspor 5-0 Denizlispor (09.02.1997)

Stat: İstanbul İnönü

Hakem: Ali Uluyol, Eraydın Uysal, Haşim Pazar

İstanbulspor: Haluk Güngör, Gökhan Keskin (Dk. 75 Timur Yanyalı), Oğuz Çetin, Fuat Buruk, Nesim Özgür, Kâmil Ustaömer, Vedin Music, Hamza Hamzaoğlu (dk. 70 Gerson), Engin Özdemir (Dk. 75 İlkan Aksoy), Saffet Akyüz, Aykut Kocaman

Denizlispor: Abdullah Kılıç, Juriy Chelepnitski, Milivojev Ivica, Berkay Özgür, Erman Güraçar, Tamer Tuna, Gerson Lente (dk. 60 Ali Işık), Gürçay Bulut, Cüneyt Aksu, İlker Daşbulak, Savaş Akgün

Goller: Dk. 59 Vedin Music, Dk. 61 Saffet Akyüz, Dk. 75 Saffet Akyüz, Dk. 79 Gerson, Dk. 84 Saffet Akyüz (İstanbulspor)

Kırmızı Kart: Dk. 67 Milivojev Ivica (Denizlispor)

Sarı Kartlar: Dk. 43 Gökhan Keskin (İstanbulspor), Dk. 20 İlker Daşbulak, Dk. 25 Gürçay Bulut (Denizlispor)

Denizli önünde ikinci 45 dakikada uyanan Sarı – Siyahlı ekip farklı galip geldi. Perdeyi Music açarken, Saffet hat – trick yaptı, Gerson oyuna girer girmez golle buluştu. Saffet ve Aykut’un şutlarında direkler gole izin vermedi. Konuk
takımda Milivojev 66. dakikada kırmızı kart gördü. Bu skorla İstanbulspor ikinci yarıda ilk galibiyetini de bulmuş oldu.

İstanbulspor, son yarım saate sergilediği mükemmel oyunuyla Denizlispor’u sürklase etti. Sarı – Siyahlı takımın
devre arasında Bosna Hersek’ten transfer ettiği Music nihayet beklenen patlamayı gerçekleştirerek farklı skorun mimarı oldu. Boşnak futbolcu etkili oyunuyla sahada gezinen partnerlerini de ateşleyen isimdi. Golcü Saffet de Music’in oyununa ayak uydurup, bireysel gücüyle rakiplerini eksiltip nefis vuruşlarla hat – trick yaparak çok başarılı bir doksan dakika çıkardı. Öznesi dünkü maçın kahramanları Music ve Saffet, İstanbulspor’un yüzünü güldüren “bayram şekerleriydi.”

İstanbulsporlu yöneticilerin pek methettiği, ancak uyum sorunu nedeniyle geçtiğimiz haftalarda kendini kanıtlayamayan Music, Denizlispor karşısında çizdiği başarılı grafikle ilerleyen haftalarda adından daha da fazla bahsettirecek ve transfer sezonunun flaş ismi olacağını gösterdi.

Denizlispor ilk 45 dakika defansta iyiydi. Ancak ikinci perdede yoruldular, üst üste yedikleri gollerle de demoralize olup sahadan boynu bükük ayrıldılar.

Özellikle en iyi elemanlar Milivojev’in kırmızı kart görmesinden sonra tamamen dağıldılar. İnönü Stadı’nı dolduran bir avuç seyirci yıldızlardan oluşan İstanbulspor’un özellikle son yanım saatte ortaya koyduğu göze son derece hoş gelen futbolunu doyasıya alkışladılar. Eğer Saffet ve Aykut daha şanslı günlerinde olsalar, maestro Oğuz daha canlı olsa, sol dışta oynayan Hamza daha gayretli olsa, verdiği paslar yerini bulsa ev sahibi takım sahadan Türkiye Gol Rekoru kırarak ayrılabilirdi.

One thought on “İstanbulspor 5-0 Denizlispor (09.02.1997)

  1. Bayram günü idi.bir saat boyunca kaçtıda kaçtı sonunda musiç maçın kaderini değiştirdi.

Comments are closed.