İstanbulspor 7-0 Beykoz (09.03.1934)

Stat: Taksim

Hakem: Suphi Bey

İstanbulspor: Lütfü Bey, Sabih, Samih Duransoy, Halit, Hasan Ekin, Aziz Orhun, Nevzat, Selahattin Almay,  Sami Açıköney, İsmail Paksoy, Reşat

Beykoz: Kandilli, Bahadır, Sedat, Nebi, Sekiz Mehmet, Mustafa, Yusuf, Behçet, Cahit, Rıdvan, Halit

Goller: Dk.4 Sami Açıköney, Dk.11 Hasan Ekin, Dk.20,Dk.48, Dk.57, Dk.76, Dk.77 İsmail Paksoy (İstanbulspor)

Taksim Stadında, İstanbulspor – Beykoz takımları karşılaştılar. Her iki taraf ta her zamanki kadrolarının tam şekliyle çıkmışlardı.

İstanbulspor, oyuna çok canlı başladı ve dün bu mevsim gördüğümüz oyunlarının en güzelini oynadı. İstanbulspor’un dünkü oyun tarzımı seyretmekten büyük bir zevk duyduğumuzu söylersek mübalâğa etmiş olmayız. Genç elemanlardan müteşekkil bulunan bu takımın her zaman böyle oynamasını temenni ederiz. Eğer buna muvaffak olursa İstanbul’un daima zevkle seyredilmek istenecek bir takımı olacaktır.

İstanbulspor ilk golünü hemen oyunun ilk dakikalarında çok güzel bir akın neticesi yaptı. Muavininden pas alan sol açık Reşat geriye doğru merkez muhacime mükemmel bir pas verdi. Merkez muhacim Sami bekletmeden nefis bir şutla topu ağlara taktı. Beykozlular bu golden şaşırmamakla beraber ancak çabuk kırılan akınlar yapıyorlar ve İstanbulspor’un tazyikinden kurtulamıyorlardı. Çok geçmeden Beykoz kulübü önüne kadar inen İstanbulspor müdafilerinden Hasan yirmi metrede yakaladığı topu güzel bir şutla ikinci defa Beykoz kalesine soktu.

Kısa bir zamanda bu iki golün yapılması ve İstanbulsporluların mutadın fevkinde güzel oynamaları, Beykoz’un mühim bir sayı farkı ile yenileceğini gösteriyordu. Nitekim İstanbulsporlular gittikçe oyuna hâkim olarak beş gol daha çıkardılar ve maçı 7-0 kazandılar.

Bu sene az çok muvaffakiyetli maçlar yapan ve en kuvvetli takımlarla ya berabere kalan veya az bir farkla mağlup olan Beykoz ilk defa çok büyük bir farkla İstanbulspor’a mağlup oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir