Müjdat Karanfilci

Gelibolu 1950 doğumlu Müjdat Karanfilci, henüz 16 yaşında Gelibolu Erkek Sanat Enstitüsü takımındaki futbolu ve golleriyle dikkati çekmiş Gelibolu Gençlik sporda da bu futbolunu geliştirmiş ve 1967 yılında Bigaspor’a transfer olmuştu. Müjdat’lı Bigaspor ligde şampiyon olduktan sonra, Bigaspor’dan Keşanspor’a transfer olan Müjdat bu takımda da Edirne şampiyonluğu yaşadı. Trakyada golleriyle sivrilen Müjdat Karanfilci o zamanlar TFF 2.Ligde mücadele eden Lüleburgazspor tarafından 1968 yılında transfer edildi. Müjdat Karanfilci Lüleburgazspor ile TFF 2.Ligde oynadığı iki sezonda attığı gollerle 22 ve 26 golle iki kez Gol Krallığını da kazandı.

Müjdat transferde İstanbul takımlarının gözdesi olmuştu. Fenerbahçe tarafında transfer edilmek istenen Müjdat Karanfilci,1970 yılında Kasapoğlu, Dimitri, Konstantin Sinas, Ergun Kantarcı, Mete Bozkurt, Cemil Turan, Alpaslan Eratlı, Raşit Çetiner gibi yıldızların oynadığı İstanbulspor’a transfer oldu. Müjdat Karanfilci artık TFF 1.Lig (şimdiki Süper Lig)de oynamakta ve gollerine burada atmaktadır. Antrenörleri ise önce Basri Dirimlili sonra da Şeref Görkey ve Güngör Tetik gibi o dönemin ünlü çalıştırıcılarıydı. Yıldızının parladığı İstanbulspor formasıyla 1.ligde ilk golünü 20 Kasım 1971 günü Mithatpaşa (İnönü) stadında oynanan ve (1-1) sonuçlanan İstanbulspor – Eskişehirspor maçında attı.

Müjdat Karanfilci – Kostas Sinas

Karanfilci İstanbulsporumuzda 4 sezon oynayarak önemli futbolcularımızdan biri olmuştur. Bu süre içinde oynadığı 108 maçta tam 27 gol atma başarısı gösterdi.

1975 yılında Müjdat Karanfilci, Giresunspor’a transfer oldu. Sezonda 17 gol atarak dikkatleri üzerine çekti.

1976 – 1977 ve 1977-1978 sezonlarında Müjdat Karanfilci Mersin İdman Yurdu takımında forma giydi ve Milli Takıma kadar seçildi. Futbolunun zirvesindeydi. Teknik Direktörü Kadri Aytaç idi ve 19 gol attı

Müjdat Karanfilci 1978 yılında Adana Demirspor takımına transfer oldu ve bu takımda 6 sezon forma giydi. Resmi maçlarda tam 52 gol attı.

.
1984 yılında Müjdat Karanfilci üç sezon formasını giyeceği Karşıyaka takımına transfer oldu. Müjdat, Karşıyaka formasıyla 21 gol attı. Müjdat Karanfilci  Karşıyaka ile 2. Lig şampiyonluğu  yaşadı.

Müjdat Karanfilci 1987 – 88 sezonunda 2.Ligde Y.Salihlispor , 1988-89 sezonunda Ispartaspor’da oynadı. 1989-90 sezonunda Edremitspor’da antrenör futbolcu olarak oynadı ve 40 yaşında futbolu bırakarak yeşil sahalara oyuncu olarak veda etti. Türkiye Liglerinde tam 22 yıl oynamak ve 300 civarında gol atmak mükemmel bir kariyer olsa gerek.

40 yaşında futbolu bırakan Müjdat Karanfilci teknik direktör olarak da Türk Futboluna hizmet etmiştir. Adana Demirspor, Manisaspor, Karşıyaka, Y.Salihlispor, Sökespor, Ispartaspor, Edremitspor, Torbalı Belediyespor, Afyonspor, Lüleburgazspor ,Geliboluspor’da teknik direktörlük yaptı.

1999-2000 sezonunda Geliboluspor, Müjdat Karanfilci Teknik Direktörlüğünde oynadığı 22 maçta 18 galibiyet 4 beraberlikle namağlup şampiyon olarak TFF 3.Ligine yükselirken 112 gol atıp kalesinde sadece 10 gol görmüştü.

Karanfilci’ye sağlık dolu mutlu bir yaşam dileriz.

2 thoughts on “Müjdat Karanfilci

  1. Müjdat Karanfilci Gelibolumuzun gururudur O bizim Pele’mizdi Futbola başladığı memleketi Gelibolusporu yenilgisiz ve 22 maçta 112 gol atarak mükemmel bir sezonda 2000 Milenyumda TFF 3.Lige yükselmiştik Ne kadar övünswk ne söylesek azdır Şimdi onun gibi golcü az. Sağlıkla yıllara abim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir