Tuğrul Alkaya’ya Ziyaret

İstanbulspor’da Ali Mortaş ve Güngör Tetik hocalarımızla alt yapılara yönetici olarak tam 28 yıl emek vermiş Tuğrul Alkaya, şu an Yeşilköy Liman Huzur Evinde yaşamını sürdürmekte. Kendisini İstanbulspor Taraftarları Derneği olarak yılın ilk günü ziyaret ederek, yeni sene için sağlık ve mutluluk dileklerimizi ilettik.

Sayın Alkaya’nın yaşadıklarına ve hizmetlerine bakarsanız, İstanbulspor’lular tarafından unutulmaması gerçeği ortaya çıkar. 1996 senesinde unutamadığı anılarını ise kısa kısa şu şekilde yazmış.

1974-1975 sezonu kadromuz toplu halde. Alttan 1.sıra : Masörümüz, Raşit Çetiner, Yavuz Bentürk, Suat Köseoğlu, Hayrettin Deniz. Altan 2.sıra ; Kemal Açmaz. Müjdat Karanfilci, Raşit Dağdeviren, Antrenör Ziya Taner, Faruk Kurtulmuş, Ömer Ünal, Zafer, Alttan 3.sıra; Onur Belge, Erkan Kars, Sefer Uzun, Sezer Güler, Ahmet İskender, Yılmaz Pamuk, Üst sıra. Kostantinos Sinas, Mehmet Sülün, Fettah Dindar, Celal Demirsoy, Tayfun Ayaz, Tahir Temur . Yöneticilerimiz ile.

Tuğrul Alkaya’nın Unutamadığı Anıları

28 yıllık İstanbulpor çalışmalarında sayısız anılarım var. Bunlar yazıldığında cilt-cilt kitap olur. Bunları buraya sığdırmak olanaksız ancak, 1975 yılında Kırıkkale’de oynadığımız ve 0-0 biten maçın sonunda yönetici olarak saha içinde bulunduğum sırada maç sonu Kırıkkale amigosunun bir yumrukta 12 dişimi birden döktüğünü unutamıyorum.

1976 yılında şampiyonluğa oynamamıza rağmen maddi güçlükler yüzünden Şubat ayı olmasına rağmen günübirlik gitmek zorunda kaldığımız Edirne maçına Pazar sabah 6’da hareket etmemizi, yoğun kar yağışı yüzünden 8’de Silivri’ye varmadan kara saplanmamızı, 8 saat otobüs içinde kalıp kara yolları işçileri tarafından Silivri’ye indirilerek 2 gece takımca iskemle üzerinde uyuyarak yolların açılmasını beklememizi unutamam.

1977 yılında Türkiye Genç takımlar finalinde Eskişehir’de Gençlerbirliği genç takımı ile oynadığımız yarı final maçının uzatmaya rağmen 1-1 bitiminden sonra atılan penaltı vuruşları sonucu Türkiye Futbol Federasyonunun halen arşivlerinde resmi bir maçta en çok penaltı atılan bir müsabakada Gençlerbirliğ’ne 13-12 yenildiğimizi unutamıyorum.

1978 yılında Vefa Stad’ında oynanan İstanbulspor-Anadolu maçında ilk 11’de 9 genç takım oyuncumuzun yer aldığını ve bu müsabakayı 4-0 kazandığımızı unutamıyorum. Bu da bir Türkiye rekorudur.

 

4 thoughts on “Tuğrul Alkaya’ya Ziyaret

  1. Benim için çok güzel ve özel bir gündü. Kendimi çok iyi hissettim. Buraya yazılanlar eminim ki anılarının küçük bir kısmı. Sağlıklı yaşasın insallah.

  2. Istanbulspor’a ömrünü adamış cok kıymetli bir ağbimız Tuğrul Alkaya.Hakki ödenmez.Acil sifalar.

  3. İstanbulspor paf ta oynarken bize de emek vermisti sağolsun.hani derler ya ‘istanbul beyfendisi’ tam olarak durusu konusmasi ve tarziyla bunu bize gostermis saygi deyer bir insandir.ellerinden oper saygi ve sevgilerimi sunarim.Allah uzun omurler versin…

  4. BU COK DEGERLI ABIMLE 5 SENE BERABER OLDUK 1972-1977 .1976 ANILARININ ICINDE BEN DE VARDIM.FOTODA EN USTE SAG BASTA BENIM.TUGRUL ABIME RABBIMDEN UZUN OMURLER BAHSETMESINI DILERIM.BANA EMEKLI MAASIMI CIKARTMAK ICIN BUTUN DETAYLARI .ATINADA OLMAMA RAGMEN GONDERMISTI.TEKRAR UZUN VE KALITELI BIR YASAM DILIYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir