![](https://www.istanbulsportd.org/wp-content/uploads/2022/09/Levent-Uzun-e1662716573191.jpg)
16 Aralık 1959 günü Ankara’da doğan Levent Uzun, Haydarpaşa Lisesi ve Marmara Üniversitesi mezunu olup , futbola 1977 senesinde İstanbulspor alt yapısında başladı.
1981-1982 sezonunda A takımına yükseldi. 4 sezon kesintisiz oynadığı süre içinde 72 defa sarı siyahlı formayı giyerek 8 gol atma başarısı gösterdi.
1984-1985 sezonu sonunda başka bir kulübün formasını giymeden sarı siyahlı forma altında futbolu bıraktı ve bankacılık sektöründe çalışmaya başladı. 30 senelik çalışma hayatı sonunda emekli oldu.
![](http://www.istanbulsportd.org/wp-content/uploads/2022/09/Levent-Uzun-Dimitri-Pantazi.jpg)
İki evlat babası olan Levent Uzun’a sağlık dolu mutlu günler dileriz.