Necdet Şen

27 Temmuz 1957 tarihinde Eskişehir’de doğan Necdet Şen, İstanbul Selimpaşa’lıdır. İlk, orta ve lise eğitimini de Silivri’de tamamlamıştır.

Futbola 1974 senesinde Vefa Genç takımında başlayıp. Vefa Genç takımından 2 yıl üst üste İstanbul Şampiyonu olan Tophane Tayfun’a geçti ve kalesini korudu. Daha sonra Edirnespor’a transfer oldu.1982 senesinde Yavuz Bentürk’ün çabaları ile İstanbulsporumuza gelir. Noterdeki mukavele imza aşamasında kulüp temsilcisi Yavuz Bentürk’ün yanında olmadığını görünce önce imzaladığı mukaveleyi yırtar, daha sonra Yavuz Bentürk’ün tuvalette olduğu anlaşılınca tekrar mukaveleyi imzalar. Böyle bir hikaye ile imzaladığı mukavele onun 1988-1989 sezonunun sonuna kadar kalemiz de olmasını sağlar. Bu süreçte 1 kırmızı kart gördüğü 127 maçta sarı-siyahlı formayı giyer. Takımın kaptanlığını da yapar. 1 Aralık 1985 tarihinde deplasmanda oynan Malkaraspor maçında defans oyuncumuz Tarık Durmaz ile bir tartışma yaşar, maçın hakemi Onursal Uraz yanlarına gelerek ”aslında her ikinizi de atmam gerekiyordu ama göğsündeki armaya saygımdan atmadım ” der. Bu durumu da devre arasında yöneticilere anlatıp, ikaz eder. O günden sonra  yönetim kaptanlığı Necdet’den alıp Çetin Baykal’a verir.

Necdet Şen kaptanlığında İstanbulspor bir lig maçına çıkarken.

Necdet Şen’in İstanbulspor’a hizmeti sadece kaleyi korumakla kalmaz, kendi gayretleri ile takıma Kenan Gönen, İlyas Gürsoy, Ufuk Bek ve Mustafa Saygılı gibi isimleri de kazandırır.

1988-1989 sezonunda Karadeniz Ereğlispor’da kiralık oynadıktan sonra Silivrispor’a transfer olur ve 2 sene bu kulüpte kalır. Oradan 1 yıl oynadığı Çorluspor’a geçer. Futbolu bırakma düşüncesini ünlü oyuncu Kerem Alışık erteletir ve 1 sene daha Dikilitaş kulübünde oynar. Burada aktif futbolculuk kariyerini sonlandırır.

Futbolu bıraktıktan sonra antrenörlüğe soyunan Şen, 25 yıldır çeşitli takımlarda aralıksız antrenör olarak çalışarak Türk futboluna hizmet etmeye devam ediyor.

Necdet Şen’e sağlık dolu mutlu bir yaşam diliyoruz.

One thought on “Necdet Şen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir